O Festiwalu Edycje FKŻ Media o FKZ Koncerty FKŻ - video Nagroda FKŻ Projekty Sponsorzy Press room Biuro FKŻ | kontakt

Edycje Festiwalu Kultury Żydowskiej

Chociaż FKŻ istnieje od 1988 roku, czyli od 30 lat, to zrealizowaliśmy dotychczas 27 edycji festiwalu – a to dlatego, że pierwsze trzy edycje odbywały się co dwa lata.

Każda z tych edycji była inna, sam festiwal ewoluował i zmieniał się nieustannie, aby cały czas być aktualną i nowoczesną prezentacją współczesnej kultury żydowskiej.  Ale na festiwal należy patrzeć nie jako na zbiór pojedynczych edycji, ale jako na nieustanny, wieloletni proces edukacyjny, którego kolejnymi etapami są kolejne festiwale.

Poniżej znajdziecie informacje o poszczególnych edycjach Festiwalu Kultury Żydowskiej.

28. Festiwal Kultury Żydowskiej: Syjon
Festiwal w 2018 roku odbył się w roku 70-lecia istnienia Państwa Izraela i  100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. A także 30 lat od pierwszej edycji festiwalu.

Podsumowanie 28. FKŻ
Raport z 28. FKŻ (plik pdf)
Koncerty 28. FKŻ – video
Nagrania wykładów 28. FKŻ
serwis internetowy o 28. FKŻ

27. Festiwal Kultury Żydowskiej
Ta edycja FKŻ poświęcona była w całości Jerozolimie, w 50. rocznicę jej ponownego zjednoczenia po wojnie sześciodniowej.

Podsumowanie 27. FKŻ
Raport z 27. FKŻ (plik pdf)
Koncerty 27. FKŻ – video
Nagrania wykładów 27. FKŻ
serwis internetowy o 27. FKŻ

26_FKZ_winieta

26. Festiwal Kultury Żydowskiej
Głównymi tematami tej edycji były Diaspora i Szabat. Diaspora jako komentarz do sytuacji z uchodźcami; Szabat jako najważniejsze święto żydowskie, pozwalające zachować tożsamość i jedność.

Zobacz podsumowanie 26 FKŻ

Koncerty 26 FKŻ – całe

Koncerty 26. FKŻ – klipy video

serwis 26. FKŻ

fkz25_280_lew

25. Festiwal Kultury Żydowskiej
Jubileuszowa edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie poświęcona była Kwartałowi – zarówno Kazimierzowi, jak i innym żydowskim dzielnicom na świecie.

Zobacz podsumowanie 25 FKŻ

Koncerty 25 FKŻ – całe

Koncerty 25. FKŻ – klipy video

fkz24_280

24. Festiwal Kultury Żydowskiej
Ta edycja miała cztery punkty ciężkości, które zamknąć można czterema słowami: aszkenaz, mizrah, dybuk i kibuc.

Raport – 24. FKŻ

Koncerty 24. FKŻ – klipy video

fkz23_280

23. Festiwal Kultury Żydowskiej
Po raz pierwszy wprowadził nie tylko nową identyfikację wizualną, ale też podział programu na pięć części: Classic, Off, Idee, Art oraz Kids.

Raport – 23. FKŻ

Koncerty 23. FKŻ – całe koncerty

Koncerty 23. FKŻ – klipy video

22. Festiwal Kultury Żydowskiej

Koncerty 22. FKŻ

Raport – 22. FKŻ

19. Festiwal Kultury Żydowskiej

Film dokumentalny 19. FKŻ

Koncerty 19. FKŻ

Jeżeli jesteście zainteresowani raportami z wcześniejszych edycji – prosimy o kontakt z biurem FKŻ.

Nagrania video koncertów FKŻ

Od 2009 roku, czyli od 19. FKŻ wszystkie koncerty festiwalowe odbywające się w synagodze Tempel są transmitowane na żywo w internecie, jak również nagrywane po to, abyście mogli wracać do nich w dowolnej chwili. Są one dostępne na stronie naszego partnera realizującego streaming – firmy AJC TV.

AJCTV.PL

Klipy z poszczególnych koncertów – zarówno w synagodze Tempel, jak też z koncertu Szalom na Szerokiej są również dostępne na festiwalowym kanale YouTube oraz Vimeo.

FKŻ @ YouTube

FKŻ @ Vimeo

Materiały video z poszczególnych edycji – relacje z koncertów Szalom na Szerokiej oraz odcinki programu Wszystko o kulturze są również dostępne na stronach Narodowego Instytutu Audiowizualnego, który razem z TVP2 jest koproducentem rejestracji i transmisji koncertu na Szerokiej.

Ninateka.pl

Aktualności

Zobacz wszystkie

Nadchodzące wydarzenia

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera


Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*
Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

loader