Jesteś Miłośnikiem FKŻ? Stań się Darczyńcą FKŻ!

Wspierając kulturę, inwestujemy w przyszłość i rozwój życia artystycznego w Polsce,
a w przypadku FKŻ – dodatkowo wspomagacie budowanie tolerancyjnego społeczeństwa.

Każdy z Was z uczestnika FKŻ może stać się jego twórcą.
Z gościa Chederu – jego współgospodarzem.
Z wolontariusza – promotorem kreatywności młodych.

Zapraszamy do przekazania dowolnej kwoty darowizny na działalność statutową naszego Stowarzyszenia, która obejmuje zarówno doroczny festiwal, jak też program w Chederze
i nasz unikatowy projekt wolontariatu całorocznego.

Wszyscy jesteśmy odbiorcami kultury. Teraz możemy również stać się Mecenasami Kultury.

fot. Michał Ramus, Joanna Antonik, Bartosz Dittmar, Mateusz Torbus

Regulamin darowizn

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania odnośnie  Stowarzyszenia, naszej działalności i budżetu, prosimy o kontakt z Robertem Gądkiem: telefoniczny pod numerem 12 431 15 17 lub e-mailowy.

 

Przekazanie darowizny oznacza akceptację zapisów niniejszego regulaminu.

 

1. Darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Festiwal Kultury Żydowskiej można przekazać poprzez system płatności elektronicznych PayU, obsługiwanych przzez firmę PayU, z główną siedzibą w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 182, 60-166, NIP: 779-23-08-495

2. Darowizny przekazywane są w całości na pokrycie kosztów związanych ze statutową działalnością Stowarzyszenia.

3. Darowiznę możecie Państwo przekazać na konkretny projekt / wydarzenie organizowane przez nasze Stowarzyszenie: czy to w ramach dorocznego Festiwalu Kultry Żydowskiej, czy też Chederu, jak również programu wolontariackiego. Możecie również nie określać celu darowizny, a wtedy przeznaczymy ją na jedną z naszych statutowych aktywności.

4. Po zamknięciu naszego roku budżetowego i sporządzeniu rocznego bilansu (do końca marca roku następnego), możemy przekazać Państwu szczegółowy raport z wydatkowania Waszej darowizny. Aby otrzymać taki raport prosimy o informację na adres robert@jewishfestival.pl

5. Prosimy również o informację, czy chcecie Państwo zachować anonimowość, czy też możemy umieścić Państwa imię i nazwisko na liście naszych darczyńców na stronie internetowej.

6. Darowizny przekazywane Stowarzyszeniu maja charakter jednorazowy, a wysokość darowziny jest zależna od decyzji ofiarowującego.

 

Dane osobowe

7. Wpłacając darowiznę wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzebę obsługi darowizny, jak również zgadzasz się na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji dotyczących działań Stowarzyszenia – poprzez newsletter FKŻ, wysyłany poprzez platformę Freshmail. Usługa otrzymywania newslettera jest aktywowana po potwierdzeniu przez ofiarującego chęci otrzymywania newslettera, poprzez kliknięcie na link wysyłany na adres e-mail podany przy dokonywaniu darowizny.

8. Przetwarzane dane osobowe obejmują imię i nazwisko darczyńcy oraz jego adres e-mail (dane obowiązkowe do dokonania transakcji), jak również – w wypadku podania ich podczas transakcji – adres pocztowy oraz numer telefonu (danie nieobowiązkowe).

9. Dane podawane podczas procesu płatności na platformie PayU są przetwarzane przez firmę PayU na zasadach określonych w polityce prywatności firmy i nie są one udostępniane Stowarzyszeniu.

 

Zwrot darowizny

10. Każdy darczyńca ma prawo zażądać zwrotu darowizny w terminie 7 dni od jej wpłacenia. To na wypadek, kiedy pieniądze trafią do nas przez przypadek. W celu uzyskania zwrotu prosmiy o kontakt na adres robert@jewishfestival.pl

 

Bezpieczeństwo wpłat

11. Transakcja jest przeprowadzana w systemie PayU, posiadającym niezbędne zabezpieczenia, certyfikaty i zabezpieczenia.

 

REGULAMIN HONOROWANIA DARCZYŃCÓW

 

Jak działamy?

Jesteśmy jedną z najstarszych i najprężniejszych organizacji pozarządowych, działających w Krakowie – już od 1988 roku, kiedy to odbył się pierwszy FKŻ.

Każda z dotychczasowych edycji festiwalu powstała dzięki wsparciu finansowemu, jakie otrzymywaliśmy z różnorakich źródeł: od dotacji publicznych, poprzez środki z fundacji polskich i zagranicznych, aż po sponsorów komercyjnych. Zaufały nam dotychczas takie instytucje jak Miasto Kraków, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Forda, Fundusz EOG, Taube Foundation for Jewish Life and Culture, Koret Foundation i wiele innych.

To dzięki tym wspaniałomyślnym instytucjom możecie nie tylko co roku cieszyć się i doświadczać współczesnej kultury żydowskiej podczas naszego festiwalu, ale też poznawać kulturę żydowską w Chederze, który działa od 2007 roku. Dzięki tym środkom rozwinęliśmy też nasz unikatowy program wolontariacki – The Machers, który każdego roku obejmuje niemalże 100 młodych ludzi z Polski i zagranicy.

W trosce o przejrzystość i gospodarność, co dwa lata przeprowadzamy zewnętrzny audyt finansowy w naszym Stowarzyszeniu, sprawdzajacy zgodność naszych działań z obowiązującym w Polsce prawem o rachunkowości i stowarzyszeniach. Dotychczasowe audyty potwoerdzały, że gospodarujemy naszym budżetem w sposób legalny, roztropny i racjonalny.

Podobną opinię wydała o nas Najwyższa Izba Kontroli, która w 2015 roku przeprowadziła szczegółową kontrolę wydatkowania dotacji publicznych w latach 2012 – 2015. Kontrolerzy nie znaleźli ani jednego uchybienia, a ich raport w bardzo pozytywny sposób ocenia sposób zarządzania środkami finansowymi w naszym Stowarzyszeniu.

 

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej – informacje i dokumenty
Wybrane raporty programowe
Ustawa o zbiórkach publicznych (plik pdf)

Aktualności

Zobacz wszystkie

Nadchodzące wydarzenia

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader