Wykłady @ Prolog 30. FKŻ

Wykłady to oprócz koncertów najsilniejsza strona FKŻ. W czasie Prologu 30. FKŻ odbyło się ich 14 – większość z nich mówiła o różnych aspektach ognia, który był tematem przewodnim Prologu i będzie też tematem jubileuszowej 30. edycji FKŻ w 2021 roku.

Swoje wykłady dla Prologu nagrali: Rabin Boaz Pash (IL), Edwin Seroussi (IL), Yossi Klein Halevi (IL), Benjamin Balint (IL), Matti Friedman (IL), imam Abdullah Antepli (TR/US), Karolina Przewrocka-Aderet (PL/IL), Rabinka Małgorzata Kordowicz (PL) oraz Janusz Makuch, który przygotował cała serię wykładów poświęconych światłu i symbolice ognia.

W kręgu ukrytego światła: FKŻ - wykład Janusza Makucha (jęz. polski)

Przyodziewasz się światłością, jak szatą - wykład Rabina Boaza Pasha (jęz. polski)

Brzmienie ciszy: muzyczna podróż do Jerozolimy - wykład prof. Edwina Seroussi (jęz. angielski)

Izrael i COVID-19: dzień po - wykład Yossiego Klein Halevi (jęz. angielski)

Jerozolima - światło świata - wykład Janusza Makucha (PL) w języku polskim

Jerozolima - miasto Księgi - wykład Benjamina Balinta (jęz. angielski)

Or ein sof. Duchowe światło - wykład Rabina Boaza Pasha (jęz. polski)

Mizrachijczycy - naród w Izraelu. Matti Friedman w rozmowie z Januszem Makuchem (jęz. angielski)

Across the Abyss. A Muslim-Jewish Friendship that Became a Partnership - Imam Abdullah Antepli (TR/US) i Yossi Klein Halevy (IL) - dyskusja (jęz. angielski)

Dancing, salon, ulica. Najważniejsze sylwetki polskiej fonografii Międzywojnia - słuchowisko Jana Emila Młynarskiego (PL) - (jęz. polski)

Polska - Izrael. Dialog, którego nie było - Karolina Przewrocka-Aderet w rozmowie z Januszem Makuchem (PL) - w jęz. polskim

FKŻ: Festiwal Światła - Janusz Makuch (jęz. polski, napisy angielskie)

Rabinka Małgorzata Kordowicz - O cudach, nie tylko chanukowych (jęz. polski)

Zapisz się do newslettera    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader