Program Literacki, organizowany wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, to seria spotkań z najlepszymi i najważniejszymi pisarzami polskimi i zagranicznymi. Stał się już integralną częścią każdego FKŻ, nie mogło go więc zabraknąć również podczas Prologu 30. FKŻ.

Podczas najdłuższego Festiwalu Kultury Żydowskiej naszymi gośćmi byli: Rutu Modan (IL), Shulem Deen (US), Avi Jorisch (IL), Mikołaj Grynberg (PL), Anne Applebaum (US/PL), Jakub Kornhauser (PL), Ireneusz Kania (PL) i Wioletta Grzegorzewska (PL).

Program Literacki @ Prolog 30. FKŻ

Program Literacki został zorganizowany we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków – Miasto Literatury UNESCO.

Komiksowe zaduszki - Rutu Modan (IL) - jęz. angielski, tłumaczenie konsekutywne na jęz. polski

Ortodoksja, świeckość, utrata Shulem Deen (US) - jęz. angielski / polski

I będziesz się rozwijał, czyli o Izraelu inaczej - Avi Jorisch (IL) - jęz. angielski, napisy polskie

Tajne przez poufne - Mikołaj Grynberg (PL) - jęz. polski

Zmierzch demokracji - Anne Applebaum (US/PL) - jęz. polski

Bądź cyklistą we własnym mieście - Jakub Kornhauser i Ireneusz Kania (PL) - w jęz. polskim

Dodatkowa dusza - Wioletta Grzegorzewska (PL) - w jęz. polskim

Nagranie dyskusji Themersonowie. Power couple polskiej awangardy jest niedostępne. 

Zapisz się do newslettera    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader

    This will close in 0 seconds