Program Literacki, organizowany wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, to seria spotkań z najlepszymi i najważniejszymi pisarzami polskimi i zagranicznymi. Stał się już integralną częścią każdego FKŻ, nie mogło go więc zabraknąć również podczas Prologu 30. FKŻ.

Podczas najdłuższego Festiwalu Kultury Żydowskiej naszymi gośćmi byli: Rutu Modan (IL), Shulem Deen (US), Avi Jorisch (IL), Mikołaj Grynberg (PL), Anne Applebaum (US/PL), Jakub Kornhauser (PL), Ireneusz Kania (PL) i Wioletta Grzegorzewska (PL).

Program Literacki @ Prolog 30. FKŻ

Program Literacki został zorganizowany we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków – Miasto Literatury UNESCO.

Komiksowe zaduszki - Rutu Modan (IL) - jęz. angielski, tłumaczenie konsekutywne na jęz. polski

Ortodoksja, świeckość, utrata Shulem Deen (US) - jęz. angielski / polski

I będziesz się rozwijał, czyli o Izraelu inaczej - Avi Jorisch (IL) - jęz. angielski, napisy polskie

Tajne przez poufne - Mikołaj Grynberg (PL) - jęz. polski

Zmierzch demokracji - Anne Applebaum (US/PL) - jęz. polski

Bądź cyklistą we własnym mieście - Jakub Kornhauser i Ireneusz Kania (PL) - w jęz. polskim

Dodatkowa dusza - Wioletta Grzegorzewska (PL) - w jęz. polskim

Nagranie dyskusji Themersonowie. Power couple polskiej awangardy jest niedostępne. 

Zapisz się do newslettera


    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*
    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader