Podcasty @ Prolog 30. FKŻ

Koncerty, imprezy DJ-skie, wykłady, dyskusje, spotkania autorskie, nawet warsztaty i zwiedzania to wydarzenia, które każdego roku składają się na FKŻ.

Na taką specjalną edycję, odbywającą się głównie w internecie, chcieliśmy jednak przygotować coś nowego, czego nie robiliśmy wcześniej, a co pozwoliłoby nam być z Wami w jeszcze bliższy sposób.

Stąd pomysł na podcasty. Oprócz publikacji w tej formie wykładów, które wcześniej odbyły się w ramach Prologu, przygotowaliśmy dla Was kilka specjalnych propozycji: specjalnie nagranych programów, ale też przypomnienia serii audycji Klezmerzy i inni, jakie w latach 90-tych dla Radia Kraków przygotował Janusz Makuch. Wzbogaciliśmy je o współczesne komentarze i playlisty stworzone przez naszych przyjaciół, dzięki którym udało nam się stworzyć niemalże kompletny obraz muzyki żydowskiej.

W ramach Prologu możecie posłuchać podcastów Jana Emila Młynarskiego (PL), Mattiego Friedmana (IL), Rabina Boaza Pasha (IL), Marii Sławek (PL) oraz audycji przygotowanych wspólnie przez naszych wolontariuszy i seniorów – z Jadwigą Lewicką (PL) i Cecylią Job (PL).

Klezmerzy i inni - podcasty z audycjami Radia Kraków

Cykl audycji Klezmerzy i inni, jaki w latach 90-tych dla Radia Kraków nagrał Janusz Makuch, wzbogaciliśmy je o współczesne komentarze naszych przyjaciół: muzyków, ekspertów, krytyków (Yossi Notkowitz, Deborah Strauss, Frank London, Jeremiah Lockwood, Saar Gamzo, Robert Gądek, Janusz Makuch) – w ten sposób stały się prawdziwą skarbnicą wiedzy i doświadczenia współczesnej muzyki żydowskiej.

Klezmerzy i inni – audycje i komentarze

Podcasty prologowe

Ogień, któremu poświęcamy Prolog 30. FKŻ, emanuje wieloznacznością. Nas interesuje przede wszystkim tajemniczy aspekt ognia, który płonie, ale się nie spala – jest bowiem metaforą samego Festiwalu. Or Haganuz: Światło Ukryte, którym emanuje nasz Festiwal.Zapisz się do newslettera


    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*
    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader