Playlisty @ Prolog 30. FKŻ

Kiedy 13 marca 2020 roku zamknęliśmy nasze biuro i rozpoczęliśmy przymusową izolację, zaczęliśmy też pracować nad formułą FKŻ w 2020 roku. Wpadliśmy na pomysł, aby zacząć od tego, aby każdy z nas zastanowił się nad tym, co nas inspiruje. Zaczęliśmy dzielić się muzyką – i tak zrodził się pomysł aby stworzyć i pokazać Wam playlisty z muzyką, która brzmi w naszych duszach i każdego roku ukazuje się Wam w formie programu muzycznego festiwalu.

Kiedy my podzieliliśmy się już z Wami na Spotify naszymi muzycznymi inspiracjami, pomyśleliśmy, że może być dla Was interesujące poznać, co inspiruje naszych przyjaciół, których mogliście posłuchać na FKŻ oraz podczas Prologu.

Tak oto powstały listy ulubionych utworów Khen Elmalech (IL), Franka Londona (US), Daniela Kahna (US/DE), Sefiego Zieslinga (IL), Eyala Talmudi (IL), Loli Marsh (IL), Pawła Szamburskiego (PL), Mixmonstera (IL), Mikołaja Trzaski (PL), Doroty Miśkiewicz (PL), Macio Morettiego (PL), a nawet – Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego (PL)! Do grona muzyków dołączył też jeden z naszych z najwierniejszych fanów, bloger i znawca muzyki – Marcin Aks Grochowina (PL).

Podczas wiosennego lockdownu chcieliśmy podzielić się z Wami muzyką, jaka nas inspiruje i w ten sposób wpływa na to, co prezentujemy na FKŻ. W ten sposób powstała seria naszych playlist na Spotify.

Kiedy już cały festiwalowy team zaprezentował swoje muzyczne pasje, a Wasz odbiór i rekacje na playlisty były naprawdę dobre – zdecydowaliśmy się kontynuować ten cykl, zapraszając naszych przyjaciół do stworzenia swoich playlist. Są wśród nich muzycy, nasi partnerzy, przyjaciele – a kolekcja muzyki naprawdę niesamowita.

Zapraszamy Was na nasz profil na Spotify – tam zebraliśmy wszystkie dotychczas stworzone playlisty. Kolejne już czekają w kolejce, więc warto jest śledzić naszą aktywność na kanale.

Playlisty FKŻ na Spotify
Playlisty FKŻ na YouTube

Playlisty Prologu na Spotify

Playlisty organizatorów FKŻ

Zapisz się do newslettera


    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*
    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader