Koncerty @ Prolog 30. FKŻ

Podczas Prologu 30. FKŻ odbyło się łącznie 11 koncertów. Wszystkie dostępne były online na naszej stornie, Facebooku oraz YouTube, a jeden z nich stał się prawdziwym hitem!

Frank London ze swoimi przyjaciółmi nagrał specjalnie dla nas koncert na dachu swojego domu na Manhattanie: w czasie lockdownu, kiedy przez ulice Nowego Jorku przetaczały się demonstracje Black Lives Matter, a helikoptery krążyły nad miastem – w świat popłynęły pieśni jidysz w najlepszych wykonaniach. Do końca 2020 roku koncert ten obejrzało ponad 200 000 osób!

Poza Frankiem Londonem, na Prologu 30. FKŻ wystąpili: Bastarda (PL), MLDVA & Mixmonster (PL/TR/IL), Shofar (PL), Jacaszek i Vox Varshe (PL), Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego (PL), Bester Quartet z Grażyną Auguścik, Dorotą Miśkiewicz i Jorgosem Skoliasem (PL/US), Sekstet Smyczkowy (PL), a także Kutiman (IL), David Krakauer (US), Shai Tsabari (IL), Ori Alboher (IL), Lola Marsh (IL), Piyut Ensemble (IL), Gili Yalo (IL), Daniel Kahn (US/DE), Diwan Saz (IL), kantor Yaakov Lemmer (US) i wielu innych!

Koncert Inauguracyjny: Iskry ognia FKŻ

Wszystkie klipy z Koncertu Inauguracyjnego możecie również znaleźć tutaj.

Frank London's Klezmer Brass Allstars (US)

Niguny. Koncert na Rosz Haszana - Bastarda (PL)

MLDVA & Mixmonster (PL/TR/IL) - koncert na Sukot @ Cheder

Dancing, salon, ulica. Najważniejsze sylwetki polskiej fonografii Międzywojnia - słuchowisko - Jan Młynarski (PL)

Polskie tango hebrajskie. Słuchowisko - Jan Młynarki, Piotr Zabrodzki (PL)

Bramy nieba - Jacaszek | Vox Varshe (PL)

Shofar: Rogiński | Trzaska | Moretti (PL)

Klasyka w Południe: Sekstet Smyczkowy (PL)

Droga do szczęścia. Muzyka Bajgelmana - Bester Quartet | Auguścik | Miśkiewicz | Skolias

Koncert był dedykowany pamięci Jana Kulczyka i zorganizowany we współpracy z Kulczyk Foundation. Rejestracji koncertu dokonała Telewizja Polska – miał on premierę na antenie TVP Kultura 17 kwietnia 2021 roku. Poniżej prezentujemy trzy klipy z koncertu, a całość można obejrzeć na kanale VOD TVP

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego (PL)

Zapisz się do newslettera    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader

    This will close in 0 seconds