wszystkie podcastypodcasty festiwalowepodcasty chederowepodcasty macherówAudycje Klezmerzy i inniSłuchowiska O_KAZ

Podcasty FKŻ

Powietrze było motywem przewodnim 32. FKŻ. Symbolem tej edycji stał się szofar – jeden z najstarszych instrumentów wspominanych w Biblii, który nadaje powietrzu brzmienie i znaczenie. Posłuchajcie, co o powietrzu i szofarze mówiliśmy podczas 32. FKŻ. Drugim tematem była 75. rocznica powstania Izraela – poniżej najdziecie również podcasty tej rocznicy poświęcone.

 

 

 

Woda była motywem przewodnim 31. edycji FKŻ. To już trzecia edycja mówiąca o roli i znaczeniu żywiołów w naszym życiu z perspektywy żydowskiej. Wykłady powiązane z tym żywiołem wygłosili Konstanty Gebert, Rabin Boaz Pash, Ifor Duncan oraz Janusz Makuch. Zapraszamy do słuchania.

Ogień był tematem 30. jubileuszowej edycji FKŻ. Przewijał się on jako temat lub punkt odniesienia przez większość wydarzeń – w tym również wykładów. Prezentujemy Wam 6 z nich – wygłoszonych przez Janusza Makucha, prof. Ernesta Niemczyka, Andę Rottenberg, prof. Jacka Leociaka i rabina Boaza Pasha.Ogień, emanuje wieloznacznością. Nas interesuje przede wszystkim tajemniczy aspekt ognia, który płonie, ale się nie spala – jest bowiem metaforą samego Festiwalu. Or Haganuz: Światło Ukryte, którym emanuje nasz Festiwal. A oto jak o ogniu (i nie tylko) mówiliśmy podczas Prologu 30. FKŻ w roku 2020.

Zapisz się do newslettera    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader