Pokazujemy nie tylko żydowską muzykę z całego świata, ale też promujemy żydowską muzykę tworzoną w Polsce przez najmłodsze pokolenie muzyków. Służy temu cykl koncertów pod wspólnym hasłem MuLaKuŻ oraz pierwsza płyta CD festiwalu pod tym samym tytułem.

Po długich tygodniach wyczekiwania, w końcu możemy się pochwalić naszą pierwszą płytą CD, prezentującą wybrane utwory z koncertów, jakie w ramach serii MuLaKuŻ, czyli Muzyczne Laboratorium Kultury Żydowskiej odbyły się w Chederze od 2009 roku.

Ta płyta to jedyna kompilacja prezentująca nową żydowską muzykę z Polski, tworzoną przez młode, awangardowe zespoły. Odwieczna tradycja przefiltrowana przez nowoczesność i bezkompromisowość twórców pozbawionych stereotypowego podejścia do kultury żydowskiej.

Na płycie znalazły się utwory kilku najlepszych polskich zespołów, wytyczających nowe szlaki w muzyce żydowskiej: Daktari, Cukunft, Drom, Sztetl Quartet, Wojtek Mazolewski Bund Band, Gaamera, Mikołaj Trzaska Ircha Quartet, Plazmatikon, Maćko Korba.

Płyta jest wydawnictwem promocyjnym, nie do sprzedaży.

Niestety, do dzisiaj cały nakład płyty, łącznie z dodrukiem został już rozdany. Płyty można posłuchać natomiast na Bandcampie.

MuLaKuŻ @ Bandcamp

MuLaKuŻ: New Jewish Music out of Poland - lista utworów

1. Pollux – Daktari
2. 127 – Cukunft
3. Douce ambiance – Drom
4. Paul Brody’s Kielce – Sztetl Quartet
5. Improwizacja – Wojtek Mazolewski Bund Band
6. Dziki Zachód – Gaamera
7. Zikaron lefanaj – Mikołaj Trzaska Ircha Quartet
8. Squirt – Plazmatikon
9. Improwizacja – Maćko Korba

mulakuż okładka

Płyta została wydana przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Koncepcja płyty i serii MuLaKuZ: Kornelia Binicewicz, mastering płyty: Sebastian Caputa, projekt graficzny: Tomasz Jurecki.

Partnerami płyty są: Województwo Małopolskie, Festiwal Nowa Muzyka Żydowska oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie. Dziękujemy!

Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader