Pokazujemy nie tylko żydowską muzykę z całego świata, ale też promujemy żydowską muzykę tworzoną w Polsce przez najmłodsze pokolenie muzyków. Służy temu cykl koncertów pod wspólnym hasłem MuLaKuŻ oraz pierwsza płyta CD festiwalu pod tym samym tytułem.

Po długich tygodniach wyczekiwania, w końcu możemy się pochwalić naszą pierwszą płytą CD, prezentującą wybrane utwory z koncertów, jakie w ramach serii MuLaKuŻ, czyli Muzyczne Laboratorium Kultury Żydowskiej odbyły się w Chederze od 2009 roku.

Ta płyta to jedyna kompilacja prezentująca nową żydowską muzykę z Polski, tworzoną przez młode, awangardowe zespoły. Odwieczna tradycja przefiltrowana przez nowoczesność i bezkompromisowość twórców pozbawionych stereotypowego podejścia do kultury żydowskiej.

Na płycie znalazły się utwory kilku najlepszych polskich zespołów, wytyczających nowe szlaki w muzyce żydowskiej: Daktari, Cukunft, Drom, Sztetl Quartet, Wojtek Mazolewski Bund Band, Gaamera, Mikołaj Trzaska Ircha Quartet, Plazmatikon, Maćko Korba.

Płyta jest wydawnictwem promocyjnym, nie do sprzedaży.

Niestety, do dzisiaj cały nakład płyty, łącznie z dodrukiem został już rozdany. Płyty można posłuchać natomiast na Bandcampie.

MuLaKuŻ @ Bandcamp

MuLaKuŻ: New Jewish Music out of Poland - lista utworów

1. Pollux – Daktari
2. 127 – Cukunft
3. Douce ambiance – Drom
4. Paul Brody’s Kielce – Sztetl Quartet
5. Improwizacja – Wojtek Mazolewski Bund Band
6. Dziki Zachód – Gaamera
7. Zikaron lefanaj – Mikołaj Trzaska Ircha Quartet
8. Squirt – Plazmatikon
9. Improwizacja – Maćko Korba

mulakuż okładka

Płyta została wydana przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Koncepcja płyty i serii MuLaKuZ: Kornelia Binicewicz, mastering płyty: Sebastian Caputa, projekt graficzny: Tomasz Jurecki.

Partnerami płyty są: Województwo Małopolskie, Festiwal Nowa Muzyka Żydowska oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie. Dziękujemy!

Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*

    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader