The Machers - strona głównaJak to się zaczęło?Macherzy seniorzyKoordynatorzyMacherzy mówiąHistoria jednego zdjęcia

Macherskie opowieści

Kilkuset wolontariuszy, którzy przez ponad 30 lat istnienia FKŻ pomagali nam w jego organizacji i w wielu innych projektach – to tysiące osobistych historii, wspomnień, anegdot, emocji… Poniżej  przeczytacie kilkanaście z nich – dają one nie tylko pełniejszy obraz pracy Macherów na festiwalu, ale też pokazują Wam to mniej znane oblicze FKŻ! Poczytajcie!

Alejandra Sobrino

Najlepsze w całym projekcie było to, jak dużo mogłam doświadczyć i jak dużo się nauczyć. Wielu rzeczy, które się wydarzyły nie byłam w stanie przewidzieć i to było cudowne!

Ten projekt dał mi nie tylko możliwość spędzenia wspaniałego miesiąca w Krakowie, ale przede wszystkim pokazał mi, jak ludzie z różnych kultur mogą na siebie oddziaływać, pokazał różne punkty widzenia.

Dzięki temu poznałam siebie i rozwinęłam swoje umiejętności społeczne.

Maayan Erez

Mój wolontariat w FKŻ był moim pierwszym projektem EKS i i myślę, że przebicie tego doświadczenia będzie wymagało dużo czasu. Najlepszą i najważniejszą rzeczą w tym festiwalu są ludzie.

Wszyscy w tym projekcie byli po prostu niesamowici i dlatego chciałbym, jeśli to tylko będzie możliwe, przyjechać ponownie.

Veres Eszter

Nie mogę uwierzyć, że minęło już tyle czasu od zakończenia mojej przygody z wolontariatem w Krakowie.

Tęsknię za rozmowami do białego rana, pracą na festiwalu i tym, jak każdy dzień był wspaniałą przygodą, w której nauczyłam się czegoś nowego o świecie i sobie.

Syed Umer Irfan

Ten festiwal jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek mi się przytrafiły! A wybranie z niego najlepszego doświadczenia to najtrudniejsza rzecz. Bo każda chwila była idealna, ale impreza pożegnalna w Hevre była najlepsza! DJ Itamar Cohen, wolontariusze szaleli, a koordynatorzy tej nocy rządzili!….

To było coś!

Qafar Rzayev

Najważniejszą częścią festiwalu na pewno byli ludzie. Poznawanie nowych ludzi, przyjaźnie na całe życie – to dla mnie zawsze najważniejsze. Poza tym jako artysta zdobyłem bardzo ważne informacje o kulturze żydowskiej, które w przyszłości mogę wykorzystać we własnych projektach.

Moją ulubioną częścią programu była kolacja szabatowa, to było niesamowite przeżycie. Cieszę się, że poznałem też wspaniałych artystów i kuratorów, którzy być może pomogą mi w moim własnym rozwoju artystycznym. Jestem wdzięczny, że miałem taką możliwość w życiu.

Dziękuję wszystkim. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Fatima Ansari

Przede wszystkim dziękuję wszystkim za zorganizowanie tego niesamowitego projektu!

Tyle poświęcenia, tyle wysiłku. Byłam zachwycona tym projektem, bo naprawdę każdy szczegół został przemyślany! Wasz sposób komunikacji, a przede wszystkim indywidualne podejście do każdego wolontariusza sprawia, że ten projekt naprawdę jest wyjątkowy!

Wasz wkład w nasz rozwój osobisty jest niezwykły!
Dziękuję Wam wszystkim, jesteście najlepsi!

Roni Bodenstain

Nawet jako Żydówka mieszkająca w Izraelu, bardzo wiele odkryłam i nauczyłam się o żydowskiej kulturze i historii. To było niezwykłe zobaczyć taki Kraków!

Poznałam najbardziej niesamowitych ludzi z całego świata i miałam okazję wiele się od nich nauczyć!

Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader