Emmanuel Witzthum: Jerusalem Soundscape

 

Stworzony na zamówienie FKŻ projekt Jerusalem Soundscape jest efektem pięciu lat pracy Emmanuela Witzthuma, który rejestrował dźwięki Jerozolimy.

Artysta umieszcza te nagrania jako interwencje, pop-upy codziennego życia jednego miasta w kontekście innego. Usłyszymy odgłosy ukrytych zakątków, tętniących życiem ulic i placów oraz subtelne dźwięki natury. Posłuchamy niezliczonych modłów wiernych, wielojęzycznych rozmów turystów, pielgrzymów i mieszkańców.

W różnych konkretnych lokalizacjach Krakowa będziecie w dwóch miejscach naraz – fizycznie na rynku, w ogrodzie, na ulicy, a jednocześnie w Jerozolimie, z kulturą tego miasta wyrażoną w dźwięku.

 

Tak brzmi Jerozolima

Stare Miasto (od Bramy Jafy, przez bramę Nablus, do Ściany Płaczu)

 

Dzielnica Mea Shearim, Geula, dzielnica bucharskich Żydów

 

 


Projekt został zrealizowany w ramach 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej, poświęconego Jerozolimie.

26.06, godz. 17:00
Spotkanie z artystą i live set, Cheder · ul. Józefa 36

24. 06 – 30.06
10:00–12:00 – Targ Mahane Yehuda i centrum miasta
Plac Targowy k. Hali Targowej, ul. Grzegórzecka 3

11:00–13:00 – Dźwięki przyrody (Ein Karem, Rehavia, German Colony)
Karma Coffee Roasters · ul. św. Wawrzyńca 9/2

12:00–14:00 – Dzielnica Mea Shearim, Geula, dzielnica bucharskich Żydów
Ogród Synagogi Poppera · ul. Szeroka 16

14:00–16:00 – Stare Miasto (od Bramy Jafy, przez bramę Nablus, do Ściany Płaczu)
Krużganki Klasztoru Ojców Augustianów, ul. Augustiańska 7

Aktualności

Zobacz wszystkie

Nadchodzące wydarzenia

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*

    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader