O FestiwaluEdycje FKŻProjektyWykładyKoncertyPodcastyFilmy o FKŻMedia o FKZNagroda FKŻPlakatyBiuro | kontakt

Podcasty to nowy rozdział w działalności FKŻ! Od teraz będziemy z Wami również w formie słuchowisk – abyście mogli być z nami gdziekolwiek będziecie! Będą to nie tylko nagrania festiwalowych wykładów, ale też audycje specjalnie tworzone dla Was oraz prawdziwe skarby z archiwów festiwalowych! Znajdziecie je na naszym profilu na Spotify, jak również zarchiwizowane poniżej.

Miłego słuchania!

Klezmerzy i inni

Klezmerzy i inni to seria podcastów, prezentująca audycje, jakie w latach 90-tych Janusz Makuch nagrał dla Radia Kraków. Przez wiele lat twórca FKŻ nagrywał dla radia audycje, które pokazywąły, jak różnorodna jest kultura, a przez to też – muzyka żydowska.

Teraz, po ponad 20 latach wracamy do nich, dodając współczesny komentarz w postaci playlist naszych przyjaciół – zobaczcie, jak zmienia się świat muzyki żydowskiej. Jak zmienia się FKŻ!

 

Klezmerzy i inni – audycje Radia Kraków

Podcasty FKŻ

Ogień, któremu poświęcamy Prolog 30. FKŻ, emanuje wieloznacznością. Nas interesuje przede wszystkim tajemniczy aspekt ognia, który płonie, ale się nie spala – jest bowiem metaforą samego Festiwalu. Or Haganuz: Światło Ukryte, którym emanuje nasz Festiwal.

Zapisz się do newslettera


    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*
    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader