O FestiwaluEdycje FKŻWykładyKoncertyPodcastyPlakatyBiuro | kontakt

Głos radości i zwycięstwa. Nagroda Festiwalu Kultury Żydowskiej

Słowa z Psalmu 118 stanowią motto Nagrody, jaką od 2009 roku przyznajemy osobom i instytucjom wspierającym FKŻ.
Dzięki ich wymiernej, materialnej szczodrobliwości i duchowej inspiracji krakowski Festiwal stał się głosem radości i zwycięstwa w namiotach ludzi sprawiedliwych (Ps 118, 15).

Nagroda jest wyrazem szacunku i podziękowaniem dla tych, którzy wspierają nas w dziele utrwalania pamięci i przybliżania obrazu współczesnej kultury żydowskiej w Diasporze i Izraelu. Bez nagrodzonych Festiwal nie byłby tym, czym jest.

W roku 2016 Nagroda FKŻ zyskała nowy wymiar. Wręczając ją Karolinie Jakoweńko otwieramy nagrodę nie tylko na dobroczyńców, ale też na tych, którzy kontynuują dzieło rozpoczęte przez nasz festiwal w 1988 roku, zachowujac pamięć o Żydach i promując kulturę żydowską z dala od dużych ośrodków.

Laureaci Nagrody FKŻ

Pan Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Pan Zygmunt A. Rolat, Honorowy Prezes Friends of the Cracow Jewish Culture Festival
Pan Tad Taube, Prezes Taube Philanthropies oraz Taube Foundation for Jewish Life and Culture
Profesor Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa
Profesor Władysław Bartoszewski
Pani Corinne Evens, współzałożycielka, Prezydent Evens Foundation
Pan Michael Steiman, Prezydent Friends of the Cracow Jewish Culture Festival
Pan Tadeusz Jakubowicz, Prezes Gminy Żydowskiej Wyznaniowej w Krakowie
Lucyna i Daniel Schefterowie
Pani Karolina Jakoweńko
, kierownik Domu Pamięci Żydów Górnośląskich
Kantor Benzion Miller – laureat Nagrody Specjalnej FKŻ z okazji 50. jubileuszu pracy
Leopold Kozłowski – zwany Ostatnim Klezmerem Galicji

Wręczenie Nagrody FKŻ Leopoldowi Kozłowskiemu podczas koncertu Mistrz i jego uczniowie w dniu 2 lipca 2017,
fot. Szymon Makuch

 

Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*

    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader