O FestiwaluEdycje FKŻWykładyKoncertyPodcastyPlakatyBiuro | kontakt

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej i biuro festiwalowe

Nad przygotowaniem i realizacją kolejnych edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, a także nad działalnością Chederu i programu dla wolontariuszy czuwa Biuro FKŻ, które działa pod auspicjami Stowarzyszenia Festiwal Kultury Żydowskiej.

Janusz Makuch, twórca i dyrektor FKŻ

Założyciel festiwalu oraz jego dyrektor. Za organizowanie FKŻ otrzymał wiele nagród w Polsce oraz za granicą, m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, nagrodę im. Ireny Sendlerowej oraz dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski w świecie.

W roku 2018, jako jedyny Polak,  Janusz Makuch został wyróżniony honorowym tytułem „Przyjaciel Izraela” (hebr.: Yakir Israel) i został przyjęty przez  Prezydenta Izraela Ruevena Rivlina.

Katarzyna Wydra, zastępczyni dyrektora

Absolwentka Turystyki na AWF i Zarządzania Kulturą na UJ. W FKŻ pracuje od 1999 roku i zajmuje się zarówno programowaniem i produkcją, jak też logistyką FKŻ.

Robert Gądek, zastępca dyrektora

Skończył Polonistykę na UJ oraz Arts Management Training Initiative Scotland. W biurze festiwalowym od od 2005 roku zajmuje się koordynacja działań promocyjnych, fundraisingiem oraz produkcją festiwalu.

Edyta Gawlak, menadżer wolontariatu

Absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowanie psychologią międzykulturową rozwijała współpracując z organizacjami pozarządowymi, w tym od 2016 roku z FKŻ – jako wolontariuszka, a od 2018 roku – jako koordynator Pracowni Seniora. Od lutego 2019 odpowiada za koordynację programu wolontariackiego, a także pomoc w produkcji wydarzeń festiwalowych i chederowych.

Ula Nowak

Dziennikarka i producentka wydarzeń muzycznych, panelistka Transglobal World Music Chart, absolwentka zarządzania kulturą i mediami oraz studiów eurazjatyckich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zajmuje się programowaniem i produkcją wydarzeń FKŻ.

Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej

Festiwal Kultury Żydowskiej
ul. Józefa 36, 31-056 Kraków

Biuro jest czynne
od poniedziałku do piąteku: od 10.00 do 16.00
w soboty i niedziele – nieczynne

telefon: + 48 12 431 15 17
e-mail: office(at)jewishfestival.pl
strona www: jewishfestival.pl

Adresy e-mail pracowników
Janusz Makuch: makuch(at)jewishfestival.pl
Katarzyna Wydra: kasia(at)jewishfestival.pl
Robert Gądek: robert(at)jewishfestival.pl
Edyta Gawlak: edyta.gawlak(at)jewishfestival.pl
Ula Nowak: ula.nowak(at)jewishfestival.pl

Znajdziesz nas też w social mediach

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej - informacje

Misją Stowarzyszenia jest prezentowanie i promowanie współczesnej kultury żydowskiej tworzonej na całym świecie, a przez to eliminowanie antysemityzmu i tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi społeczności żydowskiej w Polsce. Stowarzyszenie realizuje tę misję poprzez organizację dorocznych edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, programu w Cheder Cafe oraz poprzez realizowanie całorocznego programu rozwoju wolontariatu – The Machers.

Władze stowarzyszenia

Zarząd
Janusz Makuch – Przewodniczący
Anna Jędrocha – Skarbniczka
Marek Grochowski – Sekretarz

Komisja rewizyjna
Dorota Szlenk-Dziubek
Jacek Dymel

Księgowość SFKŻ
Maria Bobrowska – Główna Księgowa
Elżbieta Woch-Stopa – Zastępca Głównej Księgowej
Klaudia Czaja – Księgowa
Patrycja Marszałek – Księgowa

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej
ul. Józefa 36, 31-056 Kraków

NIP: 676-20-55-190
REGON: 350806019
KRS: 0000168258

Bank:
BNP Paribas

Numer rachunku (IBAN)
PL 78 1750 1048 0000 0000 0318 1348
SWIFT code:
PPABPLPK

Dokumenty Stowarzyszenia

Zgodnie z art. 18 ust. 1e pkt 2 Ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 11, 255 z późniejszymi zmianami) informujemy, że w roku 2020 Stowarzyszenie Kultury Żydowskiej otrzymało darowiznę od Kulczyk Foundation, która została przeznaczona w całości na realizację celów statutowych SFKŻ w roku 2020.

Raport programowy z działalności SFKŻ oraz bilans roczny są dostępne do wglądu w siedzibie Stowarzyszenia w Krakowie, przy ulicy Józefa 36, po wcześniejszym umówieniu – prosimy o kontakt telefoniczny (12 431 15 17) lub e-mailowy

Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader