O Festiwalu Edycje FKŻ Projekty Wykłady Koncerty Filmy o FKŻ Media o FKZ Nagroda FKŻ Plakaty Biuro | kontakt

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej i biuro festiwalowe

Nad przygotowaniem i realizacją kolejnych edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, a także nad działalnością Chederu i programu dla wolontariuszy czuwa Biuro FKŻ, które działa pod auspicjami Stowarzyszenia Festiwal Kultury Żydowskiej.

Janusz Makuch, twórca i dyrektor FKŻ

Założyciel festiwalu oraz jego dyrektor. Za organizowanie FKŻ otrzymał wiele nagród w Polsce oraz za granicą, m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, nagrodę im. Ireny Sendlerowej oraz dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski w świecie.

W roku 2018, jako jedyny Polak,  Janusz Makuch został wyróżniony honorowym tytułem „Przyjaciel Izraela” (hebr.: Yakir Israel) i został przyjęty przez  Prezydenta Izraela Ruevena Rivlina.

Katarzyna Wydra, zastępca dyrektora

Absolwentka Turystyki na AWF i Zarządzania Kulturą na UJ. W FKŻ pracuje od 1999 roku i zajmuje się zarówno programowaniem i produkcją, jak też logistyką FKŻ.

Robert Gądek, zastępca dyrektora

Skończył Polonistykę na UJ oraz Arts Management Training Initiative Scotland. W biurze festiwalowym od od 2005 roku zajmuje się koordynacja działań promocyjnych, fundraisingiem oraz produkcją festiwalu.

Paweł Kowalewski, menadżer programowy

Ukończył Uniwersytet Muzyczny w Warszawie oraz Tel Aviv University. W biurze FKŻ pracuje od 2011 roku, zajmując się programowaniem festiwalu oraz działalnością Chederu.

Edyta Gawlak, menadżer wolontariatu

Studentka V roku psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowanie psychologią międzykulturową rozwijała współpracując z organizacjami pozarządowymi, w tym od 2016 roku z FKŻ – jako wolontariuszka, a od 2018 roku – jako koordynator Pracowni Seniora. Od lutego 2019 odpowiada za koordynację programu wolontariackiego, a także pomoc w produkcji wydarzeń festiwalowych i chederowych.

Julia Lorenc, menadżer programowa

Ukończyła muzykologię oraz judaistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiowała także na Tel Aviv University. W biurze FKŻ od 2019 roku odpowiada za program i realizację wydarzeń festiwalowych oraz działalność Chederu.

Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej

Festiwal Kultury Żydowskiej
ul. Józefa 36, 31-056 Kraków

Biuro jest czynne
od poniedziałku do czwartku: od 9.00 do 17.00
w piątki: od 9.00 do 16.00
w soboty i niedziele – nieczynne

telefon: + 48 12 431 15 17
e-mail: office(at)jewishfestival.pl
strona www: jewishfestival.pl

Adresy e-mail pracowników
Janusz Makuch: makuch(at)jewishfestival.pl
Katarzyna Wydra: kasia(at)jewishfestival.pl
Robert Gądek: robert(at)jewishfestival.pl
Paweł Kowalewski: pawel(at)jewishfestival.pl
Edyta Gawlak: edyta.gawlak(at)jewishfestival.pl
Julia Lorenc: julia.lorenc(at)jewishfestival.pl

Festiwal na Facebooku

Facebook_Logo-004

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej - informacje

Misją Stowarzyszenia jest prezentowanie i promowanie współczesnej kultury żydowskiej tworzonej na całym świecie, a przez to eliminowanie antysemityzmu i tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi społeczności żydowskiej w Polsce. Stowarzyszenie realizuje tę misję poprzez organizację dorocznych edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, całorocznego programu w Cheder Cafe oraz poprzez realizowanie całorocznego programu rozwoju wolontariatu – The Machers.

Władze stowarzyszenia

Zarząd
Janusz Makuch – Przewodniczący
Anna Jędrocha – Sekretarz
Marek Grochowski – Skarbnik

Komisja rewizyjna
Dorota Szlenk-Dziubek
Jacek Dymel

Księgowość SFKŻ
Maria Bobrowska – Główna Księgowa
Elżbieta Woch-Stopa – Zastępca Głównej Księgowej
Klaudia Czaja – Księgowa
Monika Dyrlaga – Księgowa

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej
ul. Józefa 36, 31-056 Kraków

NIP: 676-20-55-190
REGON: 350806019
KRS: 0000168258

Bank:
BNP Paribas

Numer rachunku (IBAN)
PL 78 1750 1048 0000 0000 0318 1348
SWIFT code:
PPABPLPKXXX

Dokumenty Stowarzyszenia

Zapisz się do newslettera


Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*
Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

loader