O FestiwaluEdycje FKŻWykładyKoncertyPodcastyPlakatyBiuro | kontakt

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej i biuro festiwalowe

Nad przygotowaniem i realizacją kolejnych edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, a także nad działalnością Chederu i programu dla wolontariuszy czuwa Biuro FKŻ, które działa pod auspicjami Stowarzyszenia Festiwal Kultury Żydowskiej.

Janusz Makuch, twórca i dyrektor FKŻ

Założyciel festiwalu oraz jego dyrektor. Za organizowanie FKŻ otrzymał wiele nagród w Polsce oraz za granicą, m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, nagrodę im. Ireny Sendlerowej oraz dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski w świecie.

W roku 2018, jako jedyny Polak,  Janusz Makuch został wyróżniony honorowym tytułem „Przyjaciel Izraela” (hebr.: Yakir Israel) i został przyjęty przez  Prezydenta Izraela Ruevena Rivlina.

Katarzyna Wydra, zastępczyni dyrektora

Absolwentka Turystyki na AWF i Zarządzania Kulturą na UJ. W FKŻ pracuje od 1999 roku i zajmuje się zarówno programowaniem i produkcją, jak też logistyką FKŻ.

Robert Gądek, zastępca dyrektora

Skończył Polonistykę na UJ oraz Arts Management Training Initiative Scotland. W biurze festiwalowym od od 2005 roku zajmuje się koordynacja działań promocyjnych, fundraisingiem oraz produkcją festiwalu.

Julia Lorenc, menadżer programowa Chederu

Ukończyła muzykologię oraz judaistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiowała także na Tel Aviv University. W biurze FKŻ od 2019 roku odpowiada za program i realizację wydarzeń festiwalowych oraz działalność Chederu.

Paweł Kowalewski, menadżer programowy

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Tel Aviv University; w biurze FKŻ od 2011 roku najpierw jako wolontariusz, następnie koordynator wolontariatu i w końcu jako menadżer programowy Festiwalu Kultury Żydowskiej

Edyta Gawlak, menadżer wolontariatu

Studentka V roku psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowanie psychologią międzykulturową rozwijała współpracując z organizacjami pozarządowymi, w tym od 2016 roku z FKŻ – jako wolontariuszka, a od 2018 roku – jako koordynator Pracowni Seniora. Od lutego 2019 odpowiada za koordynację programu wolontariackiego, a także pomoc w produkcji wydarzeń festiwalowych i chederowych.

Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej

Festiwal Kultury Żydowskiej
ul. Józefa 36, 31-056 Kraków

Biuro jest czynne
od poniedziałku do czwartku: od 9.00 do 17.00
w piątki: od 9.00 do 16.00
w soboty i niedziele – nieczynne

telefon: + 48 12 431 15 17
e-mail: office(at)jewishfestival.pl
strona www: jewishfestival.pl

Adresy e-mail pracowników
Janusz Makuch: makuch(at)jewishfestival.pl
Katarzyna Wydra: kasia(at)jewishfestival.pl
Robert Gądek: robert(at)jewishfestival.pl
Julia Lorenc: julia.lorenc(at)jewishfestival.pl
Paweł Kowalewski: pawel(at)jewishfestival.pl
Edyta Gawlak: edyta.gawlak(at)jewishfestival.pl

Znajdziesz nas też w social mediach

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej - informacje

Misją Stowarzyszenia jest prezentowanie i promowanie współczesnej kultury żydowskiej tworzonej na całym świecie, a przez to eliminowanie antysemityzmu i tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi społeczności żydowskiej w Polsce. Stowarzyszenie realizuje tę misję poprzez organizację dorocznych edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, całorocznego programu w Cheder Cafe oraz poprzez realizowanie całorocznego programu rozwoju wolontariatu – The Machers.

Władze stowarzyszenia

Zarząd
Janusz Makuch – Przewodniczący
Anna Jędrocha – Skarbniczka
Marek Grochowski – Sekretarz

Komisja rewizyjna
Dorota Szlenk-Dziubek
Jacek Dymel

Księgowość SFKŻ
Maria Bobrowska – Główna Księgowa
Elżbieta Woch-Stopa – Zastępca Głównej Księgowej
Klaudia Czaja – Księgowa
Monika Dyrlaga – Księgowa

Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej
ul. Józefa 36, 31-056 Kraków

NIP: 676-20-55-190
REGON: 350806019
KRS: 0000168258

Bank:
BNP Paribas

Numer rachunku (IBAN)
PL 78 1750 1048 0000 0000 0318 1348
SWIFT code:
PPABPLPK

Dokumenty Stowarzyszenia

Zgodnie z art. 18 ust. 1e pkt 2 Ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 11, 255 z późniejszymi zmianami) informujemy, że w roku 2020 Stowarzyszenie Kultury Żydowskiej otrzymało darowiznę od Kulczyk Foundation, która została przeznaczona w całości na realizację celów statutowych SFKŻ w roku 2020.

Raport programowy z działalności SFKŻ oraz bilans roczny są dostępne do wglądu w siedzibie Stowarzyszenia w Krakowie, przy ulicy Józefa 36, po wcześniejszym umówieniu – prosimy o kontakt telefoniczny (12 431 15 17) lub e-mailowy

Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader