FKŻ w Tel Awiwie, San Francisco i Brukseli

Festiwal Kultury Żydowskiej nie tylko prezentuje żydowską z całego świata na krakowskim Kazimierzu, ale też pokazuje na świecie to, jak w Polsce obecna i żywa jest kultura żydowska – szczególnie wśród młodych ludzi. 

Organizowaliśmy imprezy DJskie w Tel Awiwie, w kultowym pop up barze Teder, a także w San Francisco – chanukowe party dla studentów Stanford University oraz w jednym z najbardziej popularnych klubów Bay Area – Make Out Room.

W obu wypadkach pokazaliśmy, jak młodzi DJe z Polski promują żydowskie dziedzictwo w polskich klubach. 

FKŻ w kultowym telawiwskim pop-up barze Teder

Teder jest jednym z naszych stałych izraelskich partnerów. Wielokrotnie gościliśmy tederowych DJów na festiwalu (zobacz relację video u dołu strony), ale też i my gościliśmy w Tederze. Tuż przed Rosz Haszana zorganizowaliśmy imprezę DJską z polsko-izraelskim line-upem. Kuba Robert Gordoń, Burn Reynolds zagrali obok Amora Egozy i Markey Funka. A wszystko zakończyło się wspólnym psychodelicznym jammem naszych izraelskich przyjaciół: Kutimana, Shaia Tsabari i A-WA. 

Motywem przewodnim imprezy był Judah – postać z murala stworzonego na zaproszenie FKŻ przez izraelskiego artystę Pila Peleda na krakowskim Kazimierzu, przy ulicy Wawrzyńca 14. 

Naszym partnerem w organizacji wydarzenia był Instytut Polski w Tel Awiwie. 

From Poland With Beat - FKŻ w San Francisco

Easy Cheesy oraz MLDVA reprezentowali FKŻ podczas serii chanukowych imprez w San Francisco. Największa z nich odbyła się w Hillel Club na Uniwersytecie Stanford – dla wielu studentów było to pierwsze zetknięcie z Polską, polskimi DJami i tym, jak w Polsce żywa i obecna jest kultura żydowska. Do białego rana ponad setka studentów bawiła się przy dźwiękach izraelskiej, polskiej, bałkańskiej i tureckiej muzyki, przegryzając latkes i chanukowe pączki. 

Dwa kolejne wieczory to imprezy w Make Out Room – popularnym klubie w samym centrum San Francisco. Easy Cheesy i MLDVA byli tam specjalnymi gośćmi pośród najlepszych kalifornijskich DJów. 

Wyprawa do San Francisco była finansowana ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach projektu „Współpraca z Polonią 2014”. Naszymi partnerami byli: Taube Foundation for Jewish Life and Culture oraz Hillel at Stanford. 

 

logotyp MSZ_A_kolor_mały        
       
hillel_logo_red_600x10056BCB5554EE9 taube                                               

FKŻ w Brukseli

W listopadzie 2012 roku FKŻ prezentował się w Brukseli – w samym sercu Unii Europejskiej. Spotkanie z Januszem Makuchem oraz koncert zespołu Bester Quartet odbyły się w jednym z najpiękniejszych teatrów Brukseli – Theatre Saint Michel. We foyer teatru można było podziwiać specjalnie na tę okazję zaprojektowaną przez Karolinę Pospischyl wystawę prezentującą festiwal. 

Zespół Bester Quartet zaprezentował materiał ze swojej najnowszej płyty 'Metamorphoses’, która wyszła w nowojorskiej wytwórni Tzadik latem 2012 roku oraz program przygotowany specjalnie na 22. Festiwal Kultury Żydowskiej, poświęcony Mordechajowi Gebirtigowi.

To pierwsza prezentacja FKŻ na tak ważnym forum – dla środowisk związanych z Parlamentem Europejskim i administracją UE. Była ona treż okazją do wielu wywiadów, w tym dla najbardziej popularnej żydowskiej rozgłośni radiowej w krajach Beneluksu – Radio Judaica.

Do Brukseli pojechaliśmy na zaproszenie Ambasady RP w Królestwie Belgii, Stałego Przedstawicielstwa RP w Brukseli i Województwa Małopolskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Roku Korczaka.

Teder Weekender: Kraków Meets Tel Aviv @ FKŻ

Aktualności

Zobacz wszystkie

Nadchodzące wydarzenia

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*

    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader