ChederMenuWynajemKontakt

Biblioteka Chederu

Przez wiele lat gromadziliśmy księgozbiór, który teraz stał się biblioteką chederową.

Znajduje się w niej kilkaset książek w języku polskim, angielskim, niemieckim i hebrajskim. Większość dotyczy szeroko pojętej tematyki żydowskiej: od książek naukowych po beletrystykę, ale mamy też duży wybór literatury pięknej, reportażu, nowości wydawniczych.

Są one dostępne bezpłatnie na miejscu, w Chederze. Książek nie wypożyczamy na zewnątrz – zapraszamy do lektury przy kawie i dobrej muzyce. Katalog książek, sporządzony przez naszych wolontariuszy, już wkrótce będzie dostępny on-line na naszej stronie.

Cały czas powiększamy nasz księgozbiór, aby był jeszcze bardziej kompletny i interesujący. Jeżeli chcielibyście przekazać nam książki, których już nie potrzebujecie – skontaktujcie się z biurem FKŻ, aby omówić szczegóły lub po prostu przynieście je do Chederu. Nie zapomnijcie wtedy dołączyć listy ofiarowanych przez Was książek wraz z danymi do kontaktu.

Książki do Biblioteki Chederowej przekazali:

Czuły Barbarzyńca
Fundacja Czarna Owca Pana Kota
Fundacja Judaika Centrum Kultury Żydowskiej
Instytut Sztuki PAN
Instytut Zachodni
Henryk Halkowski
Kazimir
Korporacja Ha!art
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Księgarnia Akademicka w Krakowie
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie
Museum of Jewish Heritage
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Stowarzyszenie Przestrzeń Kobiet
Studio Wydawnicze Dodo Editor
Świat Książki
Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach
Wydawnictwo Bona

Wydawnictwo BOSZ
Wydawnictwo Czarne
Wydawnictwo Czytelnik
Wydawnictwo Homini
Wydawnictwo Karakter
Wydawnictwo Literackie
Wydawnictwo Lokator
Wydawnictwo Muza
Wydawnictwo Norbertinum
Wydawnictwo Oficyna Bibliofilów
Wydawnictwo Pardes
Wydawnictwo Pascal
Wydawnictwo Pogranicze
Wydawnictwo Polskiej Akademii Umiejętności
Wydawnictwo Poznańskie
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Wydawnictwo Sic!
Wydawnictwo W.A.B.
Wydawnictwo Znak
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma

Biblioteka Chederu jest jedyną na Kazimierzu i w Krakowie ogólnodostępną i bezpłatną czytelnią książek o tematyce żydowskiej.

Aktualności

Zobacz wszystkie

Nadchodzące wydarzenia

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*

    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader