Bulwar Jerozolimski to stworzona specjalnie na potrzeby 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej przestrzeń kulturalno-rekreacyjna, miejsce spotkań kultur i ludzi z różnych zakątków świata.

Bulwar Jerozolimski powstał jako część projektu Jerozolima – Berlin – Kraków, realizowanego ze wsparciem Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Bulwar Jerozolimski to festiwalowa przestrzeń dla odpoczynku na Bulwarach Wiślanych. Miejsce, w którym przez 9 dni można było doświadczyć wielokulturowej atmosfery, poczytać książki z podręcznej czytelni, posłuchać DJ-ów z Izraela, Niemiec i Polski, grających każdego popołudnia, spędzić czas z dziećmi na urządzonym mini placu zabaw, czy też skosztować kuchni bliskowschodniej według menu przygotowanego przez Sabinę Francuz z Chederu.

Podczas warsztatów designu żydowskiego z MiPolin stworzona została również ściana z plakatami, na wzór tych, jakie zobaczyć można w Jerozolimie.

fot.: Bartosz Dittmar, Szymon Makuch, Michał Ramus

Bulwar Jerozolimski został zaprojektowany przez zaprzyjaźnioną z FKŻ firmę BudCud z Krakowa, która na czas 25. festiwalu zaprojektowała wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą Kwartał FKŻ.

Wydarzenia na Bulwarze Jerozolimskim

Codzienne sety DJ-skie: Kaj’t (PL), David Pearl (IL), Me//eye//Bo (PL), Mazubar (PL), Rzepa (PL), Kixnare (PL), Dabiel Drumz (PL), Huges (PL), Jakub Jacher (PL), Walter (IL), Galo (IL), Gilli Tha Kid (IL), Kfjatek (PL), Superficial (IL), Good Paul (IL), Meff (PL), Bartech (PL), Katzele (DE), JM Moser (DE), Piotr Burczyn (PL)

DJ Party – Teder Weekender: Krakow Meets Tel Aviv: bvrly soundsystem (IL): Michael Dagon & Tal Silberstein; JM Moser (DE), Anna Haleta (IL), Alek Lee (IL), Malka Tuti: Katzele (DE), Naduve (IL)

Plakaty jerozolimskie: warsztaty designu żydowskiego z MiPolin (Helena Czernek, Aleksander Prugar); uczestnicy warsztatów zaprojektowali swoje własne plakaty odnoszące się do Jerozolimy, które następnie zostały wyklejone na specjalnej ścianie na Bulwarze Jerozolimskim

Ponadto: czytelnia książek, plac zabaw dla dzieci

Bulwar Jerozolimski powstał dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz we współpracy z klubem Barka.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera


    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*

    Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

    loader