29. FKŻProgram 29. FKŻNagrania koncertówNagrania wykładówRaport Sponsorzy

Kontakt dla mediów – Robert Gądek: robert@jewishfestival.pl  lub tel. 509 850 449

INFORMACJE DLA MEDIÓW

29. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie odbędzie się pomiędzy 21 i 30 czerwca 2019 roku. Tematem tegorocznej edycji będzie ziemia – jeden z żywiołów; miejsce budujące tożsamość, przechowujące pamięć i tworzące przyszłość.

W ramach festiwalu odbędzie się 125 wydarzeń w programie głównym:

  • 21 koncertów i wydarzeń muzycznych
  • 21 wykładów, dyskusji, spotkań
  • 32 warsztaty
  • 27 zwiedzań
  • 18 wydarzeń artystycznych
  • 4 ceremonie

Ponadto nasi partnerzy przygotowali łącznie 128 wydarzeń w programie towarzyszącym.

 

Centrum tegorocznej edycji FKŻ znajdzie się w specjalnie w tym celu postawionym przez nas Namiocie FKŻ. Tuż obok synagogi Wysokiej, naprzeciw Chederu – klubu festiwalowego – stanie oryginalny wielofunkcyjny namiot, który będzie gościł festiwalowe wykłady, warsztaty, spotkania, część wydarzeń muzycznych – tam też działał będzie Cheder i festiwalowa strefa chill outu.

W Namiocie FKŻ spotkacie się podczas wykładów m.in. z Yossim Klein Halevim, Prof. Janem Grabowskim, Rabinem Bozem Pashem, Danem Bahatem, Tovą Dickstein oraz Januszem Makuchem.

W ramach Programu Literackiego porozmawiacie np. z Witem Szostakiem, Maciejem Zarembą-Bielawskim, czy też Agatą Maksimowską i prof. Deborah Lipstadt.

Tam też odbędą się happeningi artystyczne oraz cenione przez publiczność już od wielu lat warsztaty klezmerskie z Deborah Strauss i Sanne Moricke oraz śpiewu jidysz – z Jeffem Warschauerem. Wieczorami w Namiocie zagrają: Mała Orkiestra Dancingowa, Abrao, DJe z telawiwskiego TEDERu. Tam też czeka Was kilka programowych niespodzianek!

W programie muzycznym, który stał się znakiem formowym naszego festiwalu – tradycyjnie już nie zabraknie różnorodności: muzyka klezmerska (Emil Kroitor, Michael Winograd) zabrzmi obok muzyki sefardyjskiej i mizrachowej (Raymonda Abecassis, The Piyut Ensemble); tradycyjny śpiew kantoralny (kantorzy: Israel Rand, Yoni Rose, Avraham Kirshenbaum) znajdzie się obok nowoczesnych gatunków muzycznych (Ola Bilińska, Uzi Navon, Emmanuel Witzthum), czy też serii imprez DJ-skich, zorganizowanych wspólnie z Tederem. W różnych nieoczywistych konfiguracjach pojawiała się będzie na FKZ również najlepsza krakowska orkiestra – Sinfonietta Cracovia.

Nie zabraknie oczywiście ani kultowego koncertu Szalom na Szerokiej (sobota, 29 czerwca 2019), ani też wielu nowości: wśród nich po raz pierwszy na festiwalowych scenach zagoszczą imprezy z izraelskim hip-hopem!

Program tegorocznej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej to efekt ponad 30-letniej wędrówki festiwalu: z galicyjskiego sztetla do Syjonu, od kameralnego wydarzenia w kinie Mikro do największego na świecie interdyscyplinarnego festiwalu prezentującego nowoczesną kulturę żydowską; z ziemi polskiej do Erec Israel.

 

Do pobrania

Pod linkami poniżej dostępne są zdjęcia, plakaty, materiały audio związane z 29. Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie. Możne je wykorzystać bezpłatnie (pod warunkiem podania imienia i nazwiska autora – jeżeli jest podane – oraz źródła: Materiały Stowarzyszenia Festiwal Kultury Żydowskiej) tylko i wyłącznie w materiałach związanych z 29. edycją Festiwalu Kultury Żydowskiej. W razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt z Robertem Gądkiem.

Identyfikacja wizualna 29. Festiwalu Kultury Żydowskiej została stworzona i opracowana przez Studio Otwarte (otwarte.com.pl)

Koncerty z synagogi Tempel oraz Songs of Love and Loss, koncert Oli Bilińskiej oraz Szalom na Szerokiej będą transmitowane na żywo na stronie FKŻ oraz na profilu na Facebooku. Koncert Szalom na Szerokiej jest realizowany we współpracy z Telewizją Polską i będzie retransmitowany we fragmentach na antenie TVP2 (szczegóły podamy w terminie późniejszym).

lista wydarzeń 29. FKŻ w wersji pdf
29. FKŻ – plakaty
29. FKŻ – zdjęcia artystów
pliki muzyczne artystów 29. FKŻ
Namiot FKŻ – tekst Janusza Makucha
29. FKŻ | Ziemia – tekst Janusza Maucha
logotyp FKŻ
zdjęcia z poprzednich edycji – Flickr
video z poprzednich edycji – YouTube
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie – ogólna informacja

Akredytacje

Akredytacje dziennikarskie uprawniają do wzięcia udziału, w zakresie i na zasadach określonych w Regulaminie, w wydarzeniach 29. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Akredytacje dziennikarskie na 29. FKŻ są udzielane nieodpłatnie wyłącznie aktywnym zawodowo przedstawicielom mediów ogólnokrajowych oraz lokalnych (prasa, telewizja, radio) delegowanych do obsługi medialnej 29. FKŻ. W innych przypadkach istnieje możliwość zakupu akredytacji w cenie 400 PLN (czterysta PLN).

Złożenie wniosku o akredytację jest równoznaczne z akceptacją zasad określonych regulaminem (dostępny pod linkiem poniżej).

Wypełniony i podpisany wniosek o akredytację (jeden dla każdej osoby, ekipy TV składają wniosek dla każdego członka ekipy z osobna) należy przesłać mailem na adres robert@jewishfestival.pl lub złożyć w biurze Stowarzyszenia (ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, pon – pt 10.00 – 16.00).

Akredytacje będą do odbioru w biurze FKŻ od 19 czerwca 2019 roku.

regulamin akredytacji
wniosek o akredytację – word
wniosek o akredytację – pdf

Aktualności

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera



    Wybierz język newslettera

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*Wypełnienie tego pola oznacza, że zapisałaś/zapisałeś się na listę odbiorców naszego newsletteru. W ten sposób zgadzasz się na to, byśmy przechowywali Twoje imię i nazwisko oraz adres email. Dzięki temu będziemy mogli informować Cię o tym, co robimy. Przechowujemy je w naszej bazie w bezpieczny sposób, a Ty w każdej chwili możesz zdecydować o zmianie lub usunięciu tych danych.* <!--br--> Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób opiekujemy się Twoimi danymi osobowymi, możesz też kliknąć w ten <a href='https://sway.office.com/sEZ23eFSuszPSWO7' target='_blank'>LINK</a>.

    loader