Program 28. FKŻBiletyPress roomSponsorzy | partnerzyRegulaminyKoncerty na żywoAktualności

Informacje dla mediów

Osobą do kontaktów z mediami z ramienia Stowarzyszenia Festiwal Kultury Żydowskiej jest Robert Gądek: robert@jewishfestival.pl

 

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie – ogólna informacja

ZDJĘCIA Z 28. FKŻ

Pod linkiem poniżej znajdziecie Państwo zdjęcia z wydarzeń aktualnej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej. Wyrażamy zgodę na ich publikację w celach niekomercyjnych, pod warunkiem opisania ich nazwiskiem autora (podane w nazwie pliku).

Jeżeli potrzebujecie Państwo zdjęcia o większej rozdzielczości – prosimy o kontakt z Robertem Gądkiem

zdjęcia 28. FKŻ / Flickr

 

MATERIAŁY DLA MEDIÓW

Festiwalowe statystyki

260ilość wydarzeń 28. Festiwalu Kultury Żydowskiej, w tym:

 

134 wydarzenia w programie głównym:

 • 21 wydarzeń muzycznych
 • 33 spotkania warsztatowe
 • 23 wykłady
 • 26 wydarzeń artystycznych
 • 24 zwiedzania
 • 3 projekcje filmów
 • 4 ceremonie

1 światowa premiera: utwór 'Dybuk', skomponowany na zamówienie FKŻ przez Wlada Marhultsa, dedykowany Davidowi Krakauerowi

10 debiutów zagranicznych artystów na scenach polskich (m.in. Shulem Lemmer, Eleanor Reissa, Yudko, Young Yosef, Noga Erez, Abatte Barihun, Jerusalem Quartet)

 

126 wydarzeń w programie towarzyszącym, zorganizowanych m.in. przez JCC Krakow, Muzeum Żydowskie Galicja, Stowarzyszenie Żydów Postępowych w Krakowie Or Chadasz, Polaron oraz Katedrę Judaistyki UJ.

236 artystów, instruktorów i wykładowców z Polski, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Australii i Niemiec

67 wolontariuszy z Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji, Włoch, Chorwacji, Australii, Ukrainy i Białorusi, w tym 5 wolontariuszy-seniorów

Materiały do pobrania

Pod linkami poniżej dostępne są zdjęcia, plakaty, materiały audio związane z 28. Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie. Możne je wykorzystać bezpłatnie (pod warunkiem podania imienia i nazwiska autora – jeżeli jest podane – oraz źródła: Materiały Stowarzyszenia Festiwal Kultury Żydowskiej) tylko i wyłącznie w materiałach związanych z 28. edycją Festiwalu Kultury Żydowskiej. W razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt z Robertem Gądkiem.

Identyfikacja wizualna 28. Festiwalu Kultury Żydowskiej została stworzona i opracowana przez Studio Otwarte (otwarte.com.pl)

informacja prasowa o 28. FKŻ
program 28. FKŻ w wersji pdf
28. FKŻ – plakaty
28. FKŻ – zdjęcia artystów
klip promocyjny 28. FKŻ
logotyp FKŻ
zdjęcia z poprzednich edycji – Flickr
video z poprzednich edycji – YouTube

Akredytacje

Akredytacje dziennikarskie uprawniają do wzięcia udziału, w zakresie i na zasadach określonych w Regulaminie, w wydarzeniach 28. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Akredytacje dziennikarskie na 28. FKŻ są udzielane nieodpłatnie wyłącznie aktywnym zawodowo przedstawicielom mediów ogólnokrajowych oraz lokalnych (prasa, telewizja, radio) delegowanych do obsługi medialnej 28. FKŻ. W innych przypadkach istnieje możliwość zakupu akredytacji w cenie 400 PLN (czterysta PLN).

Złożenie wniosku o akredytację jest równoznaczne z akceptacją zasad określonych regulaminem (dostępny pod linkiem poniżej).

Wypełniony i podpisany wniosek o akredytację (jeden dla każdej osoby, ekipy TV składają wniosek dla każdego członka ekipy z osobna) należy przesłać mailem na adres robert@jewishfestival.pl lub złożyć w biurze Stowarzyszenia (ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, pon – pt 10.00 – 16.00).

Akredytacje będą do odbioru w biurze FKŻ od 19 czerwca 2018 roku.

regulamin akredytacji
wniosek o akredytację – word

Aktualności

Zobacz wszystkie

Nadchodzące wydarzenia

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera


  Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*
  Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

  loader