Cheder
ProgramBiletyPress RoomSponsorzy i partnerzyOrganizatorzyPrzekaż darowiznęTransmisje na żywo

Poniżej znajdziecie Państwo informacje i materiały dotyczące 26. FKŻ, zasady udzielania akredytacji, materiały do ściągnięcia, jak też relacje medialne z poszczególnych edycji FKŻ. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Robertem Gądkiem pod numerem telefonu 12 431 15 17, 509 850 449 lub e-mailem

 

 

 

 

Realizacja klipu: Studio Otwarte, zdjęcia: Mateusz Torbus, muzyka: Totemo, Time to Shine

Aktualności dla mediów

Konferencja prasowa przed 26. Festiwalem Kultury Żydowskiej odbędzie się w środę, 15 czerwca 2016 roku o godzinie 12.00 w Chederze – oficjalnym klubie festiwalowym. Zapraszamy!

więcej o konferencji prasowej

 

Akredytacje dla dziennikarzy będą do odebrania w biurze FKŻ przy ulicy Józefa 36 od 23 czerwca 2016 roku, w godzinach od 10.00 do 16.00. Wnioski akredytacyjne można składać jedynie do 20 czerwca, do godziny 14.00

 

wniosek o akredytację (.pdf)

26. FKŻ - informacje dla mediów

26. Festiwal Kultury Żydowskiej odbędzie się pomiędzy 25 czerwca i 3 lipca 2016 roku.

Pierwsza edycja FKŻ odbyła się w 1988 roku – jej celem było przypomnienie roli Żydów w tworzeniu polskiej państwowości, kultury, społeczeństwa. Po 28 latach, krakowski festiwal stał się nie tylko najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem kulturalnym naszego miasta (wśród zarówno mieszkańców, jak i turystów – według Raportu o stanie kultury w Krakowie przeczytaj ), ale także najbardziej liczącym się na świecie festiwalem prezentującym współczesną kulturę żydowską, wyznaczającym trendy i sposoby prezentowania i uczestniczenia w kulturze żydowskiej. O obecność na FKŻ zabiegają żydowscy artyści z całego świata, każdego roku na krakowski Kazimierz przyjeżdża niemalże 30 000 osób z całego świata, a 10 festiwalowych dni unaocznia wszystkim, jakim kiedyś był Kazimierz i jaka jest jego przyszłość.

 

Motywami przewodnimi 26. FKŻ będą Diaspora i Szabat, jako zjawiska kształtujące historię, współczesność i tożsamość Żydów. A także ich postrzeganie i relacje ze światem.

26. FKŻ w liczbach

 • 145 wydarzeń w programie głównym

 

 • 140 wydarzeń w programie towarzyszącym

 

 • 204 artystów, wykładowców, instruktorów (Izrael, USA, Węgry, Turcja, Niemcy, Rosja, Kanada, Polska)

 

 • 58 wolontariuszy (Polska, Ukraina, Białoruś, Niemcy, Austria, Włochy, USA, Francja)

 

 • 30 000 – spodziewana liczba uczestników

26. Festiwal Kultury Żydowskiej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie w ramach projektu Małopolska. I wszystko gra!

 

26. FKŻ - akredytacje dla dziennikarzy

Festiwal Kultury Żydowskiej to niezwykła okazja do osobistego doświadczenia współczesnej kultury żydowskiej z całego świata, łamiącej potoczne stereotypy i wyobrażenia. To też unikalna okazja do spotkania tych, którzy wyznaczają kierunki jej rozwoju: artystów, twórców, instruktorów, pisarzy, polityków z całego świata, reprezentujących różnorodne aspekty kultury żydowskiej.

Warunkiem otrzymania akredytacji jest spełnienie warunków opisanych w 'Warunkach akredytacji' na wniosku o akredytację oraz wypełnienie i przesłanie wniosku o akredytację.

 

Akredytacje wydawane są imiennie i nie mogą być przekazywane innej osobie.

 

wniosek o akredytację / warunki akredytacji

 

Materiały dla mediów

Logotyp FKŻ został zaprojektowany przez Studio Otwarte w 2013 roku. Odwołuje się on do jednego z najważniejszych symboli żydowskich – Lwa Judy, współcześnie znanego z herbu Jerozolimy.

 

Logopack FKŻ

 

Jeżeli potrzebujecie Państwo logotypu FKŻ w innym formacie, niż zamieszczone w powyższym pliku – prosimy o kontakt: robert(at)jewishfestival.pl

 

Identyfikacja wizualna 26. FKŻ została zaprojektowana przez Studio Otwarte i odzwierciedla założenia programowe tegorocznej edycji.

czytaj więcej

 

Plakaty 26. FKŻ w formacie do druku można pobrać pod linkiem poniżej. od 2013 roku plakaty projektowane są przez Studio Otwarte. Plakaty poprzednich edycji były rokrocznie projektowane przez zapraszanych artystów, wśród których byli m.in.: Ryszard Horowitz, Lech Majewski, Hakobo, Oded Ezer, Marta Gołąb, Witold Siemaszkiewicz, Piotr Kunce, Olgierd Chmielewski, Andrzej Dudziński, Tomasz Bierkowski i Rafał Olbiński. W celu otrzymania plakatów z poprzednich edycji FKŻ – prosimy o kontakt z Robertem Gądkiem.

 

plakaty w wersji do druku (Google drive)

 

Inne materiały dotyczące 26. FKŻ

 

zdjęcia artystów (Google drive)

 

materiały audio (Google drive)

Media o FKŻ

Każdego roku pojawia się około 300 informacji medialnych o Festiwalu Kultury Żydowskiej – zarówno w Polsce, jak i na świcie.  Mówią i piszą o nas zarówno nasi wierni patroni medialni: Gazeta Wyborcza (regionalna i ogólnopolska), Telewizja Polska TVP2 oraz Polskie Radio, ale też inne media: The New York Times, Jerusalem Post, Haaretz, Israel Hayom, The Forward, Huffington Post, Elle, National Geographic, BBC, Jewish Life TV, Shalom TV i wiele innych stacji radiowych, telewizyjnych, gazet i czasopism.

 

Wybrane relacje medialne o FKŻ

Aktualności

Zobacz wszystkie
Zapisz się do newslettera


  Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) w celach marketingowych i handlowych. <!--br--> Oświadczam, że zostałem/am poinformowana, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. <!--br--> Zostałem poinformowany, że podanie danych jest dobrowolne i przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia. <!--br--> Zostałem poinformowany o możliwości wycofania niniejszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także o tym, że jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. *Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych i marketingowych drogą elektroniczną przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).*
  Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej, z siedzibą w Krakowie (31-056), ul. Józefa 36. Oświadczam, że dane podałem dobrowolnie i zastrzegam sobie prawo dostępu do udostępnionych przez mnie treści, ich poprawiania oraz usuwania

  loader