Cheder
26 FKŻ Program Bilety Press room Sponsorzy i partnerzy Aktualności Organizatorzy Przekaż drowiznę Transmisje na żywo

Program 26. FKŻ może ulec zmianie bez uprzedzenia, z powodów niezależnych od organizatora. 

  • Rodzaj wydarzenia
  • Wszystkie
  • Diaspora
  • Szabat
  • Ceremonie
  • Film, teatr
  • FKŻ Kids
  • Warsztaty
  • Muzyka
  • Wykłady, dyskusje, spotkania
  • Zwiedzania
  • Sztuka
  • Dzień
  • Wszystkie
  • 25 Czerwca
  • 26 Czerwca
  • 27 Czerwca
  • 28 Czerwca
  • 29 Czerwca
  • 30 Czerwca
  • 1 Lipca
  • 2 Lipca
  • 3 Lipca
09:30

Żydowski Kraków

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
10:00

Szabat @ Cheder

Muzyka, Szabat, - David Pearl (IL)
Cheder, ul. Józefa 36
11:00

Zakątki czyli etnograficzna manufaktura

FKŻ Kids, Warsztaty, - Michalina Rolnik (PL), Wydawnictwo Dwie Siostry
Spółdzielnia Ogniwo, ul. Paulińska 28, I piętro
Wstęp wolny
13:30

Józef Sare – śladami jednego z autorów Wielkiego Krakowa

Zwiedzania, - dr Michał Wiśniewski (PL), Instytut Architektury
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
14:00

Zakątki czyli etnograficzna manufaktura

FKŻ Kids, Warsztaty, - Michalina Rolnik (PL), Wydawnictwo Dwie Siostry
Spółdzielnia Ogniwo, ul. Paulińska 28, I piętro
Wstęp wolny
22:00

Styczne – prezentacja interwencji artystycznych

Sztuka, - Piotr Filipiuk (PL)
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Podbrzezie 3
Wstęp wolny
22:00

After Shabbat Party: Khen Elmaleh & David Pearl (IL)

Muzyka, - Khen Elmaleh (IL), David Pearl (IL)
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28
Wstęp wolny
22:30

Meławe Małke

Ceremonie,
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
Wstęp wolny
09:00

Synagogi i domy modlitwy Kazimierza

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
09:30

The Synagogues and Prayer Houses of Kazimierz

Zwiedzania, - dr Agnieszka Legutko (PL/US)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
11:00

Styczne: Spotkania w twórczości – warsztaty dla dzieci

FKŻ Kids, Warsztaty, Sztuka, - Monika Nęcka (PL)
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Podbrzezie 3
Wstęp wolny
12:00

Klasyka w południe

Muzyka, Szabat, - Kantor Benzion Miller (US), Menachem Bristowski (IL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
Wstęp wolny
13:00

Styczne: Spotkania w twórczości – warsztaty dla dzieci

Warsztaty, Sztuka, - Monika Nęcka (PL)
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Podbrzezie 3
Wstęp wolny
13:30

Józef Sare – Following One of the Authors of Great Krakow

Zwiedzania, - dr Michał Wiśniewski (PL), Instytut Architektury
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
14:00

Zawsze Drohobycz

Sztuka, - Ewa Zarzycka (PL)
ul. Jabłonowskich 6
Wstęp wolny
15:00

Szukam Raju: Płonący – wystawa wycinanki żydowskiej

Sztuka, - Monika Krajewska (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
15:00

Styczne: Spotkania w twórczości – warsztaty dla dzieci

Warsztaty, Sztuka, - Monika Nęcka (PL)
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Podbrzezie 3
Wstęp wolny
16:00

Zahor. Pamięci krakowskich Żydów

Ceremonie,
pl. Bohaterów Getta
Wstęp wolny
18:00

Obcy-Nieobcy

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Jarosław Mikołajewski (PL), Łukasz Orbitowski (PL), Katarzyna Surmiak-Domańska (PL), prowadzenie: Paweł Smoleński (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
19:00

Koncert Kantorów: Nad rzekami Babilonu…

Diaspora, Muzyka, - Kantor Benzion Miller (US), Kantor Yaacov Lemmer (US), Kantor Avraham Kirshenbaum (IL); Chór Wielkiej Synagogi w Jerozolimie pod dyrekcją Eli Yaffe (IL); Sinfonietta Cracovia (PL); fortepian: Menachem Bristowski (IL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
200 / 100 PLN
20:00

Libelid (PL)

Muzyka, - Libelid (PL)
Cheder, ul. Józefa 36
30 PLN
09:00

Synagogi i domy modlitwy Kazimierza

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
09:30

The Synagogues and Prayer Houses of Kazimierz

Zwiedzania, - dr Agnieszka Legutko (PL/US)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
10:00

Klezmer Basic and Beyond

Warsztaty, Muzyka, Szabat, - Deborah Strauss (US), Sanne Möricke (DE)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
10:00

Spotkania otwarte: Diaspora – Zasiewanie ziarna duchowej tradycji

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Tanna Jakubowicz-Mount (PL), Anna Dodziuk (PL)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
Wstęp wolny
12:00

Śpiew jidysz: Pieśni z Jidyszlandu

Diaspora, Warsztaty, Muzyka, - Jeff Warschauer (US)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
12:00

Szabat jest dla człowieka, nie człowiek dla szabatu

Wykłady, dyskusje, spotkania, Szabat, - Konstanty Gebert (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
12:00

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Warsztaty, - Hanna Kossowska (PL), Agnieszka Wozowicz (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
15 PLN
12:00

David Krakauer: muzyczne podróże i interakcje

Warsztaty, Muzyka, - David Krakauer (US)
Spółdzielnia Ogniwo, ul. Paulińska 28, I piętro
15 PLN
13:00

Niewidzialny most – wystawa

Diaspora, Warsztaty, Sztuka, - Krzysztof Czyżewski (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
13:30

Jewish Cementeries: Symbols on Tombstones

Zwiedzania, Sztuka, - Monika Krajewska (PL)
Cmentarz Remu, ul. Szeroka 40
30 PLN
14:00

Powrót Uniwersalnego Żyda?

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Diana Pinto (IT)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
14:00

Niewidzialny most – warsztaty

Diaspora, Warsztaty, Sztuka, - Krzysztof Czyżewski (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
14:00

Odkrywamy ślady po mezuzach

Diaspora, Zwiedzania, Sztuka, - MiPolin: Helena Czernek (PL), Aleksander Prugar (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
15 PLN
15:00

Śpiew chasydzki: Lecha Dodi – Wejdź, moja Ukochana

Warsztaty, Muzyka, Szabat, - Benzion Miller (US)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
15:00

Pieśni jidysz – malowanie dźwiękiem

FKŻ Kids, Warsztaty, Muzyka, - Ola Bilińska (PL), Michał Moniuszko (PL)
Spółdzielnia Ogniwo, ul. Paulińska 28, I piętro
20 PLN
15:30

Taniec żydowski: Sheyn vi gold: Świętowanie poprzez taniec

Warsztaty, - Avia Moore (US)
SCKM, ul. Wietora 15
20 PLN
16:00

Muzyczne spotkania judaizmu i islamu

Diaspora, Muzyka, Wykłady, dyskusje, spotkania, - prof. Edwin Seroussi (IL), Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
18:00

Wielki Przypływ. Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Jarosław Mikołajewski (PL), prowadzenie: Mateusz Witkowski (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
20:00

Glass House Orchestra (US/HU)

Muzyka, - Glass House Orchestra (US/HU)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
80 / 50 PLN
23:59

Midnite Session @ Alchemia

Muzyka,
Klub Alchemia, ul. Estery 5
10 PLN
09:00

Życie żydowskie na Kazimierzu i w Podgórzu

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
09:30

Jewish Life in Kazimierz and Podgórze

Zwiedzania, - dr Agnieszka Legutko (PL/US)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
10:00

Klezmer Basic and Beyond

Warsztaty, Muzyka, Szabat, - Deborah Strauss (US), Sanne Möricke (DE)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
10:00

Spotkania otwarte: Diaspora – Zasiewanie ziarna duchowej tradycji

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Tanna Jakubowicz-Mount (PL), Anna Dodziuk (PL)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
Wstęp wolny
12:00

Śpiew jidysz: Pieśni z Jidyszlandu

Diaspora, Warsztaty, Muzyka, - Jeff Warschauer (US)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
12:00

Co mi daje szabat?

Wykłady, dyskusje, spotkania, Szabat, - Monika Krajewska (PL), Stanisław Krajewski (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
12:00

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Warsztaty, - Hanna Kossowska (PL), Agnieszka Wozowicz (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
15 PLN
13:00

Freedom of (HATE) Speech

Warsztaty, - Rafał Pankowski (PL), Katarzyna du Vall (PL), Grzegorz Jankowicz (PL), Mirosława Makuchowska (PL), porwadzenie: Dara Bramson (US)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
13:30

Jewish Cementeries: Remuh and New

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 36
30 PLN
14:00

Diaspora jest światem

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Diana Pinto (IT), Konstanty Gebert (PL), Krzysztof Czyżewski (PL), Maged Sahli (PL), prowadzenie: Adam Szostkiewicz (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
14:00

Mezuza z diaspory – warsztaty designu żydowskiego

Diaspora, Warsztaty, Sztuka, - MiPolin: Helena Czernek (PL), Aleksander Prugar (PL)
JCC, ul. Miodowa 24
15 PLN
15:00

Shanghai Ghetto

Diaspora, Film, teatr, - Dana Janklowicz-Mann (IL), Amir Mann (IL)
Kino pod Baranami, Rynek Główny 27
12 / 10 PLN
15:00

Śpiew chasydzki: Lecha Dodi – Wejdź, moja Ukochana

Warsztaty, Muzyka, Szabat, - Benzion Miller (US)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
15:00

Duży Pies Nie Szczeka. Warsztaty antydyskryminacyjne dla młodzieży

Warsztaty, - Agnieszka Matan (PL)
Spółdzielnia Ogniwo, ul. Paulińska 28, I piętro
Wstęp wolny
15:30

Taniec żydowski: Sheyn vi gold: Świętowanie poprzez taniec

Warsztaty, - Avia Moore (US)
SCKM, ul. Wietora 15
20 PLN
16:00

Muzyczne spotkania judaizmu i islamu

Diaspora, Muzyka, Wykłady, dyskusje, spotkania, - prof. Edwin Seroussi (IL), Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
16:00

Szabat 2.0 – Chałka: spotkanie tradycji z nowoczesnością

Warsztaty, Szabat, - Leah Koenig (US)
Restauracja Chewre, ul. Meiselsa 18
80 PLN
17:00

Za rok w Jerozolimie… A Song of Loves – R. David Buzaglo

Diaspora, Film, teatr, - Rafael Balulu (IL)
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
12 / 10 PLN
17:30

Taniec żydowski: Take My Hand

Warsztaty,
SCKM, ul. Wietora 15
50 PLN
20:00

Kronos Quartet & David Krakauer (US)

Muzyka, - Kronos Quartet & David Krakauer (US)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
100 / 60 PLN
23:59

Midnite Session @ Alchemia

Muzyka,
Klub Alchemia, ul. Estery 5
10 PLN
09:00

Synagogi i domy modlitwy Kazimierza

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
09:30

The Synagogues and Prayer Houses of Kazimierz

Zwiedzania, - dr Agnieszka Legutko (PL/US)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
10:00

Klezmer Basic and Beyond

Warsztaty, Muzyka, Szabat, - Deborah Strauss (US), Sanne Möricke (DE)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
10:00

Spotkania otwarte: Diaspora – Zasiewanie ziarna duchowej tradycji

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Tanna Jakubowicz-Mount (PL), Anna Dodziuk (PL)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
Wstęp wolny
12:00

Śpiew jidysz: Pieśni z Jidyszlandu

Diaspora, Warsztaty, Muzyka, - Jeff Warschauer (US)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
12:00

Jidysz i Diaspora

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, Szabat, - Michael Wex (CA)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
12:00

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Warsztaty, - Hanna Kossowska (PL), Agnieszka Wozowicz (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
15 PLN
12:30

Szabat w zwierciadle sztuki: powitanie szabatu

Warsztaty, Szabat, Sztuka, - Monika Krajewska (PL)
JCC, ul. Miodowa 24
15 PLN
13:30

Dawne getto żydowskie w Podgórzu

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Muzeum Apteka pod Orłem, pl. Bohaterów Getta 18
30 PLN
14:00

Obcowanie

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Krzysztof Czyżewski (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
15:00

Za rok w Jerozolimie… Aliyah DaDa

Diaspora, Film, teatr, - Oana Giurgiu (RO)
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
12 / 10 PLN
15:00

Śpiew chasydzki: Lecha Dodi – Wejdź, moja Ukochana

Warsztaty, Muzyka, Szabat, - Benzion Miller (US)
IV Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
15:30

Taniec żydowski: Sheyn vi gold: Świętowanie poprzez taniec

Warsztaty, - Avia Moore (US)
SCKM, ul. Wietora 15
20 PLN
16:00

Szabat 2.0 – Na targowisku

Warsztaty, Szabat, - Leah Koenig (US)
Restauracja Chewre, ul. Meiselsa 18
80 PLN
16:00

Muzyczne spotkania judaizmu i islamu

Diaspora, Muzyka, Wykłady, dyskusje, spotkania, - prof. Edwin Seroussi (IL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
17:15

Za rok w Jerozolimie… Strangers No More

Diaspora, Film, teatr, - Karen Goodman (US), Kirk Simon (US)
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
12 / 10 PLN
17:30

Taniec żydowski: Take My Hand

Warsztaty, - Avia Moore (US)
SCKM, ul. Wietora 15
50 PLN
18:00

Pani Stefa. Spotkanie z Magdaleną Kicińską

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Magdalena Kicińska (PL), prowadzenie: Anna Marchewka (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
20:00

The Brothers Nazaroff (US/DE/RU)

Muzyka, - The Brothers Nazaroff (US/DE/RU)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
N 80 PLN/U 50 PLN
22:00

Ouzo Bazooka (IL)

Muzyka, - Ouzo Bazooka (IL)
Klub Alchemia, ul. Estery 5
30 PLN
23:59

Midnite Session @ Alchemia

Muzyka,
Klub Alchemia, ul. Estery 5
10 PLN
09:00

Życie żydowskie na Kazimierzu i w Podgórzu

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
09:30

Jewish Life in Kazimierz and Podgórze

Zwiedzania, - dr Agnieszka Legutko (PL/US)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
10:00

Klezmer Basic and Beyond

Warsztaty, Muzyka, Szabat, - Deborah Strauss (US), Sanne Möricke (DE)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
10:00

Spotkania otwarte: Nasza droga do Ziemi Obiecanej

Diaspora, Warsztaty, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Anna Dodziuk (PL), Tanna Jakubowicz-Mount (PL)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
Wstęp wolny
12:00

Szabat: istota judaizmu i serce jidysz

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, Szabat, - Michael Wex (CA)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
12:00

Śpiew jidysz: Pieśni z Jidyszlandu

Diaspora, Warsztaty, Muzyka, - Jeff Warschauer (US)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
12:00

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Warsztaty, - Hanna Kossowska (PL), Agnieszka Wozowicz (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
15 PLN
12:30

Szabat w zwierciadle sztuki: szabat – między Rajem a rajem

Warsztaty, Szabat, Sztuka, - Monika Krajewska (PL)
JCC, ul. Miodowa 24
15 PLN
13:30

Żydowskie cmentarze: Remu i Nowy

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
14:00

Framugi: ślady po dawnych mezuzach i zakładanie nowych

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Taube Foundation for Jewish Life and Culture, moderator: Marta Eichelberger-Jankowska (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
15:00

RE-EMERGING: The Jews of Nigeria

Diaspora, Film, teatr, - Jeff L. Lieberman (US)
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
12/10 PLN
15:30

Taniec żydowski. Szejn wi gold: Świętowanie poprzez taniec

Warsztaty, - Avia Moore (CA), Festival Dance Band
SCKM, ul. Wietora 15
20 PLN
16:00

Szabat 2.0 – O diasporze przy szabatowym stole

Diaspora, Warsztaty, Szabat, - Leah Koenig (US)
Restauracja Chewre, ul. Meiselsa 18
80 PLN
16:00

From East to Middle East

Diaspora, Muzyka, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Noa Argov (IL)
Cheder, ul. Józefa 36
Wstęp wolny
16:00

Od ideologii tygla kulturowego do żydowskiego multi-kulti

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
17:00

On the Banks of Tigris: the hidden story of Iraqi music

Diaspora, Film, teatr, - Marsha Emerman (AU), Majid Shokor (IQ)
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
12 / 10 PLN
18:00

Tragedia i lekcja. Świadectwo Marka Edelmana

Wykłady, dyskusje, spotkania, - Witold Bereś (PL), Krzysztof Burnetko (PL), prowadzenie: Adam Szostkiewicz (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
18:00

Klezmer Small Stars

Muzyka, - Oksana Balatsko (UA), Małgorzata Spiechlanin (PL), Zofia Wydra (PL), Deborah Strauss (US), Sanne Möricke (DE)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
30 / 10 PLN
20:00

Selda Bağcan & Boom Pam (TR/IL)

Muzyka, - Selda Bağcan (TR) & Boom Pam (IL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
80 / 50 PLN
22:00

Riff Cohen (IL)

Muzyka, - Riff Cohen (IL)
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28
40 PLN
23:59

Midnite Session @ Alchemia

Muzyka,
Klub Alchemia, ul. Estery 5
10 PLN
23:59

Teder After Party

Muzyka, - Dani Vak (IL), Atar Mayner (IL)
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28
wstęp wolny
09:00

Synagogi i domy modlitwy Kazimierza

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
09:30

The Synagogues and Prayer Houses of Kazimierz

Zwiedzania, - dr Agnieszka Legutko (PL/US)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
10:00

Klezmer Basic and Beyond

Warsztaty, Muzyka, Szabat, - Deborah Strauss (US), Sanne Möricke (DE)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
10:00

Spotkania otwarte: Nasza droga do Ziemi Obiecanej

Diaspora, Warsztaty, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Anna Dodziuk (PL), Tanna Jakubowicz-Mount (PL)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
Wstęp wolny
12:00

Śpiew jidysz: Pieśni z Jidyszlandu

Diaspora, Warsztaty, Muzyka, - Jeff Warschauer (US)
VI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wąska 7
15 PLN
12:00

Jidysz: szabat i wygnanie

Wykłady, dyskusje, spotkania, Szabat, - Michael Wex (CA)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
12:00

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Warsztaty, - Hanna Kossowska (PL), Agnieszka Wozowicz (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
15 PLN
12:30

Szabat w zwierciadle sztuki: pożegnanie szabatu

Warsztaty, Szabat, Sztuka, - Monika Krajewska (PL)
JCC, ul. Miodowa 24
15 PLN
13:30

Former Jewish Ghetto in Podgórze

Zwiedzania, - dr Agnieszka Legutko (PL/US)
Muzeum Apteka pod Orłem, pl. Bohaterów Getta 18
30 PLN
14:00

Przy Planty 7/9

Film, teatr, - Michał Jaskulski (PL), Lawrence Loewinger (US)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
15:30

Taniec żydowski: Sheyn vi gold: Świętowanie poprzez taniec

Warsztaty, - Avia Moore (US)
SCKM, ul. Wietora 15
20 PLN
16:00

Drogi do prawdy. W 70. rocznicę pogromu kieleckiego

Film, teatr, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Michał Jaskulski (PL), Lawrence Loewinger (US), Maja Wolny (PL); prowadzenie: Bogdan Białek (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
16:00

From East to Middle East

Diaspora, Muzyka, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Noa Argov (IL)
Cheder, ul. Józefa 36
Wstęp wolny
18:00

Diwan Saz feat. Lubna Salameh, Rabbi David Menahem, Muhammad Gadir (IL)

Diaspora, Muzyka, - Diwan Saz feat. Lubna Salameh, Rabbi David Menahem, Muhammad Gadir (IL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
100 / 60 PLN
20:00

MLDVA (PL) with Çınar Timur (TR)

Diaspora, Muzyka, - MLDVA (PL) Feat. Çınar Timur (TR)
Barka zacumowana przy bulwarze Kurlandzkim obok kładki Bernatka
Wstęp wolny
21:00

Pop-Up Szabat – kolacja szabatowa

Ceremonie, Szabat, - Leah Koenig (US)
Restauracja Chewre, ul. Meiselsa 18
100 PLN
22:00

Teder Weekender

Muzyka, - dolny pokład: Hectic, Shlomi Zidan, Walter, Galo, Naduve; górny pokład: Santos Barakos, Dani Vak, Lior Ainnes, gościnnie: Tomasz Jurecki, Grzegorz Dąbek
BARKA, vis-à-vis ul. Podgórska 16
10 PLN
00:00

The Unternationale: Daniel Kahn & Psoy Korolenko

Muzyka, - Daniel Kahn (DE), Psoy Korolenko (RU)
Klub Alchemia, ul. Estery 5
30 PLN
09:00

Żydowski Kraków

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
09:30

Podgórskie fabryki i wytwórnie

Zwiedzania, - Piotr Bujas (PL)
Rynek Podgórski
30 PLN
10:00

Chillout @ Cheder

Muzyka, - Kjatek (PL)
Cheder, ul. Józefa 36
Wstęp wolny
13:00

MOTHERLAND – komiks o powrocie do Polski

Film, teatr, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Michael Rubenfeld, Jonathan Rotsztain, prowadzenie: Artur Wabik
Teatr Bez Rzędów, ul. Krakowska 13
Wstęp wolny
13:30

Żydowski Kraków

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
14:00

Szabat Szalom! Rodzinne spotkanie szabatowe

Ceremonie, Szabat, - Hanna Kossowska (PL), Agnieszka Wozowicz (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
Wstęp wolny
14:00

Ginczanka – próby zbliżenia

Wykłady, dyskusje, spotkania, - Agata Araszkiewicz (PL), Bożena Keff (PL), Jan Woleński (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
18:00

Szalom na Szerokiej

Muzyka,
ul. Szeroka
Wstęp wolny
13:30

Podgórskie fabryki i wytwórnie

Zwiedzania, - Piotr Bujas (PL)
Rynek Podgórski
30 PLN
14:00

Cmentarze żydowskie: symbolika na macewach

Zwiedzania, Sztuka, - Monika Krajewska (PL)
Cmentarz Remu, ul. Szeroka 40
30 PLN
14:00

Chajes af jidysz: Jidysz Zoo

Warsztaty, - dr Agnieszka Legutko (PL/US), Anna Rozenfeld (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
Wstęp wolny
15:30

Jidysz winkl – lekowed Szolem Alejchem

Warsztaty, - dr Agnieszka Legutko (PL/US), Anna Rozenfeld (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
Wstęp wolny
16:30

Kuzmir: Spacer w jidysz

Diaspora, Warsztaty, Zwiedzania, Szabat, - dr Agnieszka Legutko (PL/US), Anna Rozenfeld (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
Wstęp wolny
18:00

Mistrz Leopold i jego uczniowie (PL)

Muzyka, - Leopold Kozłowski i Przyjaciele (PL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
150 / 80 PLN
20:00

Kibbutz Contemporary Dance Company: If At All

Film, teatr, - Kibbutz Contemporary Dance Company (IL), dyrektor artystyczny Rami Be’er (IL)
Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17
100, 70, 90 / 60, 50, 40 PLN
20:00

Totemo (IL)

Muzyka, - Totemo (IL)
Cheder, ul. Józefa 36
30 PLN
loading
loader