Cheder
26 FKŻ Program Bilety Press room Sponsorzy i partnerzy Aktualności Organizatorzy Przekaż drowiznę Transmisje na żywo

Program 26. FKŻ może ulec zmianie bez uprzedzenia, z powodów niezależnych od organizatora. 

  • Rodzaj wydarzenia
  • Wszystkie
  • Szabat
  • Diaspora
  • Muzyka
  • Wykłady, dyskusje, spotkania
  • Sztuka
  • Film, teatr
  • Warsztaty
  • Zwiedzania
  • Ceremonie
  • FKŻ Kids
  • Dzień
  • Wszystkie
  • 25 Czerwca
  • 26 Czerwca
  • 27 Czerwca
  • 28 Czerwca
  • 29 Czerwca
  • 30 Czerwca
  • 1 Lipca
  • 2 Lipca
  • 3 Lipca
09:30

Żydowski Kraków

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
10:00

Szabat @ Cheder

Szabat, Muzyka, - David Pearl (IL)
Cheder, ul. Józefa 36
13:30

Józef Sare – śladami jednego z autorów Wielkiego Krakowa

Zwiedzania, - dr Michał Wiśniewski (PL), Instytut Architektury
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
22:00

Styczne – prezentacja interwencji artystycznych

Sztuka, - Piotr Filipiuk (PL)
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Podbrzezie 3
Wstęp wolny
22:30

Meławe Małke

Ceremonie,
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
Wstęp wolny
22:00

After Shabbat Party: Khen Elmaleh & David Pearl (IL)

Muzyka, - Khen Elmaleh (IL), David Pearl (IL)
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28
Wstęp wolny
09:00

Synagogi i domy modlitwy Kazimierza

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
12:00

Klasyka w południe

Szabat, Muzyka, - Kantor Benzion Miller (US), Menachem Bristowski (IL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
Wstęp wolny
13:30

Józef Sare – Following One of the Authors of Great Krakow

Zwiedzania, - dr Michał Wiśniewski (PL), Instytut Architektury
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
15:00

Szukam Raju: Płonący – wystawa wycinanki żydowskiej

Sztuka, - Monika Krajewska (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
19:00

Koncert Kantorów: Nad rzekami Babilonu…

Diaspora, Muzyka, - Kantor Benzion Miller (US), Kantor Yaacov Lemmer (US), Kantor Avraham Kirshenbaum (IL); Chór Wielkiej Synagogi w Jerozolimie pod dyrekcją Eli Yaffe (IL); Sinfonietta Cracovia (PL); fortepian: Menachem Bristowski (IL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
200 / 100 PLN
20:00

Libelid (PL)

Muzyka, - Libelid (PL)
Cheder, ul. Józefa 36
30 PLN
12:00

Szabat jest dla człowieka, nie człowiek dla szabatu

Szabat, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Konstanty Gebert (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
12:00

David Krakauer: muzyczne podróże i interakcje

Muzyka, Warsztaty, - David Krakauer (US)
Spółdzielnia Ogniwo, ul. Paulińska 28, I piętro
15 PLN
13:00

Niewidzialny most – wystawa

Diaspora, Sztuka, Warsztaty, - Krzysztof Czyżewski (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
14:00

Odkrywamy ślady po mezuzach

Diaspora, Sztuka, Zwiedzania, - MiPolin: Helena Czernek (PL), Aleksander Prugar (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
15 PLN
14:00

Powrót Uniwersalnego Żyda?

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Diana Pinto (IT)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
16:00

Muzyczne spotkania judaizmu i islamu

Diaspora, Muzyka, Wykłady, dyskusje, spotkania, - prof. Edwin Seroussi (IL), Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
20:00

Glass House Orchestra (US/HU)

Muzyka, - Glass House Orchestra (US/HU)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
80 / 50 PLN
12:00

Co mi daje szabat?

Szabat, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Monika Krajewska (PL), Stanisław Krajewski (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
13:00

Freedom of (HATE) Speech

Warsztaty, - Rafał Pankowski (PL), Katarzyna du Vall (PL), Grzegorz Jankowicz (PL), Mirosława Makuchowska (PL), porwadzenie: Dara Bramson (US)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
14:00

Diaspora jest światem

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Diana Pinto (IT), Konstanty Gebert (PL), Krzysztof Czyżewski (PL), Maged Sahli (PL), prowadzenie: Adam Szostkiewicz (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
15:00

Shanghai Ghetto

Diaspora, Film, teatr, - Dana Janklowicz-Mann (IL), Amir Mann (IL)
Kino pod Baranami, Rynek Główny 27
12 / 10 PLN
16:00

Szabat 2.0 – Chałka: spotkanie tradycji z nowoczesnością

Szabat, Warsztaty, - Leah Koenig (US)
Restauracja Chewre, ul. Meiselsa 18
80 PLN
20:00

Kronos Quartet & David Krakauer (US)

Muzyka, - Kronos Quartet & David Krakauer (US)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
100 / 60 PLN
12:00

Jidysz i Diaspora

Szabat, Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Michael Wex (CA)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
14:00

Obcowanie

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Krzysztof Czyżewski (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
16:00

Szabat 2.0 – Na targowisku

Szabat, Warsztaty, - Leah Koenig (US)
Restauracja Chewre, ul. Meiselsa 18
80 PLN
17:15

Za rok w Jerozolimie… Strangers No More

Diaspora, Film, teatr, - Karen Goodman (US), Kirk Simon (US)
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
12 / 10 PLN
20:00

The Brothers Nazaroff (US/DE/RU)

Muzyka, - The Brothers Nazaroff (US/DE/RU)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
N 80 PLN/U 50 PLN
22:00

Ouzo Bazooka (IL)

Muzyka, - Ouzo Bazooka (IL)
Klub Alchemia, ul. Estery 5
30 PLN
12:00

Szabat: istota judaizmu i serce jidysz

Szabat, Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Michael Wex (CA)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
16:00

Szabat 2.0 – O diasporze przy szabatowym stole

Szabat, Diaspora, Warsztaty, - Leah Koenig (US)
Restauracja Chewre, ul. Meiselsa 18
80 PLN
16:00

Od ideologii tygla kulturowego do żydowskiego multi-kulti

Diaspora, Wykłady, dyskusje, spotkania, - Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
17:00

On the Banks of Tigris: the hidden story of Iraqi music

Diaspora, Film, teatr, - Marsha Emerman (AU), Majid Shokor (IQ)
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
12 / 10 PLN
18:00

Klezmer Small Stars

Muzyka, - Oksana Balatsko (UA), Małgorzata Spiechlanin (PL), Zofia Wydra (PL), Deborah Strauss (US), Sanne Möricke (DE)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
30 / 10 PLN
20:00

Selda Bağcan & Boom Pam (TR/IL)

Muzyka, - Selda Bağcan (TR) & Boom Pam (IL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
80 / 50 PLN
12:30

Szabat w zwierciadle sztuki: pożegnanie szabatu

Szabat, Sztuka, Warsztaty, - Monika Krajewska (PL)
JCC, ul. Miodowa 24
15 PLN
18:00

Diwan Saz feat. Lubna Salameh, Rabbi David Menahem, Muhammad Gadir (IL)

Diaspora, Muzyka, - Diwan Saz feat. Lubna Salameh, Rabbi David Menahem, Muhammad Gadir (IL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
100 / 60 PLN
20:00

MLDVA (PL) with Çınar Timur (TR)

Diaspora, Muzyka, - MLDVA (PL) Feat. Çınar Timur (TR)
Barka zacumowana przy bulwarze Kurlandzkim obok kładki Bernatka
Wstęp wolny
21:00

Pop-Up Szabat – kolacja szabatowa

Szabat, Ceremonie, - Leah Koenig (US)
Restauracja Chewre, ul. Meiselsa 18
100 PLN
22:00

Teder Weekender

Muzyka, - dolny pokład: Hectic, Shlomi Zidan, Walter, Galo, Naduve; górny pokład: Santos Barakos, Dani Vak, Lior Ainnes, gościnnie: Tomasz Jurecki, Grzegorz Dąbek
BARKA, vis-à-vis ul. Podgórska 16
10 PLN
00:00

The Unternationale: Daniel Kahn & Psoy Korolenko

Muzyka, - Daniel Kahn (DE), Psoy Korolenko (RU)
Klub Alchemia, ul. Estery 5
30 PLN
09:00

Żydowski Kraków

Zwiedzania, - Anna Kiesell (PL)
Synagoga Wysoka, ul. Józefa 38
30 PLN
09:30

Podgórskie fabryki i wytwórnie

Zwiedzania, - Piotr Bujas (PL)
Rynek Podgórski
30 PLN
10:00

Chillout @ Cheder

Muzyka, - Kjatek (PL)
Cheder, ul. Józefa 36
Wstęp wolny
14:00

Szabat Szalom! Rodzinne spotkanie szabatowe

Szabat, Ceremonie, - Hanna Kossowska (PL), Agnieszka Wozowicz (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
Wstęp wolny
14:00

Ginczanka – próby zbliżenia

Wykłady, dyskusje, spotkania, - Agata Araszkiewicz (PL), Bożena Keff (PL), Jan Woleński (PL)
CKŻ, ul. Meiselsa 17
Wstęp wolny
18:00

Szalom na Szerokiej

Muzyka,
ul. Szeroka
Wstęp wolny
14:00

Chajes af jidysz: Jidysz Zoo

Warsztaty, - dr Agnieszka Legutko (PL/US), Anna Rozenfeld (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
Wstęp wolny
15:30

Jidysz winkl – lekowed Szolem Alejchem

Warsztaty, - dr Agnieszka Legutko (PL/US), Anna Rozenfeld (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
Wstęp wolny
16:30

Kuzmir: Spacer w jidysz

Szabat, Diaspora, Warsztaty, Zwiedzania, - dr Agnieszka Legutko (PL/US), Anna Rozenfeld (PL)
Synagoga Poppera, ul. Szeroka 16
Wstęp wolny
18:00

Mistrz Leopold i jego uczniowie (PL)

Muzyka, - Leopold Kozłowski i Przyjaciele (PL)
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
150 / 80 PLN
20:00

Kibbutz Contemporary Dance Company: If At All

Film, teatr, - Kibbutz Contemporary Dance Company (IL), dyrektor artystyczny Rami Be’er (IL)
Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17
100, 70, 90 / 60, 50, 40 PLN
20:00

Totemo (IL)

Muzyka, - Totemo (IL)
Cheder, ul. Józefa 36
30 PLN
loading