Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
W ramach projektu 'Zmaluj to!' stworzyliśmy Mapę wstydu, czyli wykaz miejsc, w których na Kazimierzu i w Podgórzu znajdują się antysemickie graffiti. Zobaczcie, jaka jest skala problemu mowy nienawiści na murach. Każdy z Was może też dodać zdjęcie graffiti, które sam znalazł - a my postaramy się już niedługo przynajmniej niektóre z nich z(a)malować!
+ więcej
To już ostatnia odsłona programu Chederowego przed 25. FKŻ. Daliśmy sporo pola do popisu naszym nieocenionym Macherom. Będą warsztaty ekslibrisów, zwiedzania przemysłowego Kazimierza, koncerty, zamalowywania antysemickich graffiti, wspólne gotowanie, a także tematyka queerowa i ... rozmowa o kibicach! Będziecie mogli też ofiarować książki do Czytelni Społecznej, która będzie częścią Kwartału FKŻ - superprojektu na 25. FKŻ! Takie rzeczy tylko w Chederze!
+ więcej
3 kwietnia wieczorem zasiądziemy do Pierwszego Sederu - wtedy bowiem zaczyna się Pesach: święto wolności, upamiętniające wyjście Żydów z niewoli egipskiej. Święto trwa 7 dni i najważniejszym przykazaniem jest zakaz spożywania, a nawet posiadania w domu chleba na zakwasie - zwanego chamec.
+ więcej
Nadszedł ten dzień! W pierwszy dzień wiosny, ale też w Międzynarodowy Dzień Walki z Nienawiścią Rasową nasi nieocenieni Machersi z(a)malowali pierwszy antysemicki mural na Kazimierzu - na murze przy ulicy Wawrzyńca 39. A wszystko to jako część projektu 'Zmaluj to!', który realizujemy w ramach programu 'Obywatele dla Demokracji', finansowanego z Funduszu EOG. Więcej z(a)malowywań wkrótce!
+ więcej
Od września 2014 roku realizujemy projekt "Zmaluj to!" finansowany ze środków EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Dotychczas szkoliliśmy naszych wolontariuszy, ale teraz czas już zacząć działać! W najbliższą sobotę - 21 marca, w pierwszy dzień wiosny - zamalujemy pierwsze antysemickie graffiti. A dzień wcześniej - Cyfrowy czyn społeczny, czyli raportowanie mowy nienawiści w internecie. Zapraszamy!
+ więcej
czytaj wszystkie
The Machers zapraszają na warsztaty kreatywne z Natalią Martini, autorką projektu Bronowickiego Archiwum Społecznego, która pokaże nam jak samodzielnie stworzyć społeczne archiwum fotograficzne.
+ więcej
Ruszamy z nowym programem! Przed nami 6. urodziny Cheder Cafe. A w marcu - cykl bardzo ciekawych wydarzeń różnej maści.
+ więcej
Stwórzmy razem Album Rodzinny - fotograficzną opowieść o Kazimierzu w oparciu o prawdziwe rodzinne zdjęcia! Włączcie się do akcji i podzielcie się fotografiami z życia Kazimierza! Spotkanie organizacyjne: 17 grudnia 2014, godz. 18.00.
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót