Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Festiwal Kultury Żydowskiej otrzymał Markę Radia Kraków, czyli nagrodę dla najciekawszych wydarzeń kulturalnych sezonu. Tak zdecydowali jurorzy w magazynie Koło Kultury. Dziękujemy!
+ więcej
Zanim zaprosimy Was na jubileuszową, 25. edycję FKŻ w 2015 roku - zapraszamy Was do Chederu, na Kazimierz, a także do Tel Awiwu i San Francisco, gdzie będziemy realizowali specjalnie przygotowane projekty. Jest to możliwe dzięki grantom, jakie otrzymaliśmy z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, z Mechanizmu Finansowego EOG w ramach programu 'Obywatele dla demokracji', z Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Taube Foundation i Friends of the Cracow Jewish Culture Festival. Zobaczcie, co my i nasi wolontariusze - Machersi - przygotowaliśmy dla Was. Festiwal Kultury Żydowskiej trwa cały rok!
+ więcej
Każda edycja festiwalu jest mocno obecna i komentowana w mediach zarówno polskich, jak i zagranicznych. O 24. FKŻ napisano ponad 300 razy. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi informacjami.
+ więcej
Niedaleko od 'Judy' Pila Peleda, podczas 24. FKŻ powstał drugi festiwalowy mural, tym razem autorstwa izraelskiego kolektywu Broken Fingaz. Inspiracją jest twórczość wybitnego artysty art nouveau Maurycego Liliena, a mural podziwiać można na kamienicy przy pl. Bawół 3
+ więcej
Zapraszamy do obejrzenia koncertów 24. FKŻ z synagogi Tempel - są one cały czas dostępne na stronie naszego partnera - AJCTV oraz w playerze poniżej - zapraszamy do oglądania!
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót