Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Program 24. FKŻ jest już gotowy, a od 6 maja będziecie mogli kupić bilety na festiwalowe koncerty w systemie przedsprzedaży: przez wpłatę na konto festiwalu, poprzez system Eventim, jak również Ekobilet. Zapraszamy - na niektóre koncerty ilość biletów jest bardzo ograniczona!
+ więcej
Po latach zamieszkiwania na obcej ziemi Żydzi w końcu mogli powrócić do kraju przodków, do ziemi Izraela - być we własnym domu. Ta wielka wyprawa wymagała od nich wielu przygotowań i wyrzeczeń - podobnie jak święta Pesach, które to wydarzenie upamiętniają. W tym roku Pesach rozpocznie się po zachodzie słońca 14 kwietnia i potrwa do zachodu słońca 22 kwietnia.
+ więcej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął honorowy patronatem 24. edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. "Pan Prezydent wyraża przekonanie, że podobnie jak w latach ubiegłych, krakowskie spotkanie z muzyką, sztuką i tradycją żydowską przysporzy festiwalowej publiczności wielu artystycznych doznań i wzruszeń, inspirując do odkrywania piękna kultury narodu, który przez długie wieki współtworzył polską historię i wzbogacał nasze kulturowe dziedzictwo." - pisze w liście do Dyrektora FKŻ Janusza Makucha Sekretarz Stanu Sławomir Rybicki.
+ więcej
Dokładnie za trzy miesiące 24. Festiwal Kultury Żydowskiej będzie wypełniał ulice, place, synagogi i inne obiekty na Kazimierzu. Już niedługo poznacie szczegóły programu - a poniżej kilka praktycznych informacji o zbliżającym się festiwalu.
+ więcej
Wiosna już za oknem, a w Chederze - przedsmak nadchodzącego 24. FKŻ. Zapraszamy na warsztaty żydowskiego designu z Mi Polin, rozmowę Janusza Makucha z Pawłem Smoleńskim, prezentację żydowskiej medycyny ludowej i historii żydowskiego krawiectwa, tradycyjnie już kursy jidysz i hebrajskiej kaligrafii, a na koniec miesiąca - zwariowany koncert zespołów, w których grają Chederowi barmani i barmanki! Zapraszamy!
+ więcej
czytaj wszystkie
Bliskowschodnie Koło Naukowe serdecznie zaprasza na wernisaż fotografii oraz wykład Sofyana Zahalki. 25.04, godz. 18.00
+ więcej
Z przykrością informujemy, że dwa wydarzenia w dniu 24 i 25.04 nie odbędą się z przyczyn od nas niezależnych.
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót