Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Od listopada rusza kolejna odsłona programu w Chederze. Zapraszamy na warsztaty, koncerty, spotkania oraz imprezę didżejską - no i na okrągło na jedyną taką kawę w Krakowie - parzoną w findżanie!
+ więcej
28 października otwarta zostanie wystawa główna Polin - Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Głównym elementem uroczystości jest koncert plenerowy, którego współorganizatorem jest FKŻ - odbędzie się 28 października o godzinie 19.00 na skwerze przed muzeum. Zapraszamy!
+ więcej
Przechodząc ulicami Kazimierza, czy też Podgórza często widzimy antysemickie napisy i grafiki: z murów naszego miasta płynie do nas mowa nienawiści. W ramach projektu Zmaluj to! - realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG - nie tylko usuniemy te napisy, ale też nauczymy młodych krakowian, jak sami mogą eliminować je z naszej przestrzeni publicznej.
+ więcej
8 października po zachodzie słońca rozpoczyna się kolejne święto żydowskie - Sukot, zwane też Świętem Szałasów. Święto trwa 8 dni w Diasporze (7 dni w Izraelu) i upamiętnia 40 lat wędrówki Żydów po pustyni po wyjściu z Egiptu. Życie przenosi się na czas święta do budowanych specjalnie w tym celu specjalnych szałasów - "aby pokolenia wasze wiedziały, że w szałasach kazałem mieszkać synom izraelskim, gdy wyprowadziłem ich z ziemi egipskiej"(Księga Kapłańska 23,42).
+ więcej
Dokładnie 10 dnia po Rosz Haszana rozpoczyna się najważniejsze żydowskie święto - Jom Kipur, zwany też Dniem Pojednania. Okres pomiędzy Nowym Rokiem a Jom Kipur jest nazywany Jamim Noraim - Groźne Dni. W tym roku Jom Kipur rozpocznie się 3 października.
+ więcej
czytaj wszystkie
Zapraszamy do Chederu na nowe wydarzenia. Zaczynamy już 4 listopada.
+ więcej
Festiwal Josepha Conrada zaczyna się 20 pażdziernika. W tym roku program niezwykle imponujący - Paul Auster, Etgar Keret, Boris Akunin, Raja Shehadeh - by wspomnieć tylko kilku zaproszonych gości. Dzięki współpracy z Festiwalem w Chederze będziemy gościć izraelskiego pisarza - Etgara Kereta - na kolacji!
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót