Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
13 i 14 marca 1943 roku zlikwidowane zostało krakowskie getto. To symboliczny koniec żydowskiego życia w naszym mieście. Dopiero teraz, po 7 dekadach wraca ono na Kazimierz i do Krakowa. Tym bardziej należy pamiętać o tych, którzy przez lata tworzyli społeczność żydowską naszego miasta, a zostali zamordowani podczas Holokaustu. Zapraszamy na MARSZ PAMIĘCI w niedzielę, 15 marca o godzinie 12.00.
+ więcej
Namiestnik Haman, urażony przez Żyda Mordechaja, postanowił zgładzić wszystkich Żydów mieszkających w owym czasie w Persji. Jednakże Mordechajowi udało się przy pomocy siostrzenicy - Estery, żony króla Ahaswerusa - udaremnić nikczemny plan. Żydzi ocaleli, a Hamana wraz z jego synami powieszono. Te właśnie wydarzenia z historii Żydów wspominane są podczas Święta Purim, które obchodzimy w tym roku 4 i 5 marca. Chag Purim Sameach!
+ więcej
W miniony wtorek odbyła się ceremonia wręczenia Marki Radia Kraków za rok 2014. Jesteśmy jednymi z laureatów tej nagrody - bardzo nam miło tym bardziej, że Radio Kraków będzie jednym z patronów medialnych 25. edycji FKŻ!
+ więcej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem jubileuszową 25. edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej. "Pan Prezydent pragnie w ten sposób podkreślić jubileuszowy charakter Festiwalu oraz wyrazić uznanie organizatorom, którzy potrafili uczynić z tego przedsięwzięcia wyjątkowe miejsce spotkań z przebogatą kulturą żydowską." - pisze w swoim liście Sławomir Rybicki, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
+ więcej
Być Macherem to samo dobro! Można współtworzyć największy na świecie Festiwal Kultury Żydowskiej, działać w Chederze, brać udział w różnorakich akcjach na rzecz społeczności lokalnej i nauczyć się bardzo wielu nowych rzeczy - bo wolontariat FKŻ trwa cały rok! Dołączcie do grona Machersów - wszechmogących wolontariuszy FKŻ!
+ więcej
czytaj wszystkie
Stwórzmy razem Album Rodzinny - fotograficzną opowieść o Kazimierzu w oparciu o prawdziwe rodzinne zdjęcia! Włączcie się do akcji i podzielcie się fotografiami z życia Kazimierza! Spotkanie organizacyjne: 17 grudnia 2014, godz. 18.00.
+ więcej
Zapraszamy na chanukowe warsztaty nowego designu żydowskiego. 18 grudnia, czwartek, godz. 18.00
+ więcej
Raphael Roginski wraca do Chederu ze swoim najnowszym projektem muzycznym. 28 listopada, godz. 20.00
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót