Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Bilety na koncerty 25. FKŻ w synagodze Tempel, w Chederze, a także karnety: Synagoga, Off i Classic są już dostępne w internetowej przedsprzedaży! Możecie również zakupić bilet VIP, który zapewni Wam wstęp na wszystkie wydarzenia jubileuszowej edycji festiwalu. Zapraszamy!
+ więcej
Już po raz trzeci Festiwal Kultury Żydowskiej został zaproszony przez Województwo Małopolskie do promowania naszego regionu w ramach projektu 'Małopolska. I wszystko gra!'Zapraszamy do wielokulturowej Galicji!
+ więcej
W wieku 93 lat zmarł Profesor Władysław Bartoszewski. A Mensch. R.I.P.
+ więcej
W ramach projektu 'Zmaluj to!' stworzyliśmy Mapę wstydu, czyli wykaz miejsc, w których na Kazimierzu i w Podgórzu znajdują się antysemickie graffiti. Zobaczcie, jaka jest skala problemu mowy nienawiści na murach. Każdy z Was może też dodać zdjęcie graffiti, które sam znalazł - a my postaramy się już niedługo przynajmniej niektóre z nich z(a)malować!
+ więcej
To już ostatnia odsłona programu Chederowego przed 25. FKŻ. Daliśmy sporo pola do popisu naszym nieocenionym Macherom. Będą warsztaty ekslibrisów, zwiedzania przemysłowego Kazimierza, koncerty, zamalowywania antysemickich graffiti, wspólne gotowanie, a także tematyka queerowa i ... rozmowa o kibicach! Będziecie mogli też ofiarować książki do Czytelni Społecznej, która będzie częścią Kwartału FKŻ - superprojektu na 25. FKŻ! Takie rzeczy tylko w Chederze!
+ więcej
czytaj wszystkie
Za dwa miesiące rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Ale w kwietniu i maju mamy dla Was w Chederze kilka pięknych wydarzeń, które przygotują Was do Festiwalu.
+ więcej
The Machers zapraszają na warsztaty kreatywne z Natalią Martini, autorką projektu Bronowickiego Archiwum Społecznego, która pokaże nam jak samodzielnie stworzyć społeczne archiwum fotograficzne.
+ więcej
Ruszamy z nowym programem! Przed nami 6. urodziny Cheder Cafe. A w marcu - cykl bardzo ciekawych wydarzeń różnej maści.
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót