Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Po wielkim sukcesie imprezy didżejskiej w Tederze w Tel Awiwie, teraz czas podbić San Francisco. Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu, jak spędzić tegoroczną Chanukę - jedźcie z nami do Kalifornii - tam pod hasłem 'From Poland with Beat" robimy imprezę DJ-ską w Hillel at Stanford. A na deser - chanukowa potańcówka w Chederze. Takiej tanecznej Chanuki Kalifornia i Kazimierz jeszcze nie widziały! Pięknie dziękujemy Ministerstwu Spraw Zagranicznych i Miastu Kraków.
+ więcej
Być Macherem to samo dobro! Można współtworzyć największy na świecie Festiwal Kultury Żydowskiej, działać w Chederze, brać udział w różnorakich akcjach na rzecz społeczności lokalnej i nauczyć się bardzo wielu nowych rzeczy - bo wolontariat FKŻ trwa cały rok! Dołączcie do grona Machersów - wszechmogących wolontariuszy FKŻ!
+ więcej
Od listopada rusza kolejna odsłona programu w Chederze. Zapraszamy na warsztaty, koncerty, spotkania oraz imprezę didżejską - no i na okrągło na jedyną taką kawę w Krakowie - parzoną w findżanie!
+ więcej
28 października otwarta zostanie wystawa główna Polin - Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Głównym elementem uroczystości jest koncert plenerowy, którego współorganizatorem jest FKŻ - odbędzie się 28 października o godzinie 19.00 na skwerze przed muzeum. Zapraszamy!
+ więcej
Przechodząc ulicami Kazimierza, czy też Podgórza często widzimy antysemickie napisy i grafiki: z murów naszego miasta płynie do nas mowa nienawiści. W ramach projektu Zmaluj to! - realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG - nie tylko usuniemy te napisy, ale też nauczymy młodych krakowian, jak sami mogą eliminować je z naszej przestrzeni publicznej.
+ więcej
czytaj wszystkie
Raphael Roginski wraca do Chederu ze swoim najnowszym projektem muzycznym. 28 listopada, godz. 20.00
+ więcej
Kuchnia to dla nas pyszne jedzenie, ale i kultura kulinarna, czyli warsztaty i wspólne gotowanie. Gotowanie zbliża ludzi, uczy szacunku, budzi emocje, edukuje. Nasze menu oparte jest na wielkiej fascynacji nowoczesną kuchnią izraelską i kulturą żydowską z całego świata. Nasze kulinarne akcje to zaproszenie do wspólnego działania w naszej kuchni. Przyjdźcie do nas i smakujcie! 16 listopada, godz. 17.00
+ więcej
Zapraszamy do Chederu na nowe wydarzenia. Zaczynamy już 4 listopada.
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót