Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
26. edycja FKŻ odbędzie się pomiędzy 25 czerwca i 3 lipca 2016 roku. Szykujemy dla Was nowy, odmieniony festiwal. Szczegóły programowe zaprezentujemy Wam już w pierwszych miesiącach 2016 roku.
+ więcej
27 września po zachodzie słońca rozpoczyna się kolejne święto żydowskie - Sukot, zwane też Świętem Szałasów. Święto trwa 8 dni w Diasporze (7 dni w Izraelu) i upamiętnia 40 lat wędrówki Żydów po pustyni po wyjściu z Egiptu. Życie przenosi się na czas święta do budowanych specjalnie w tym celu specjalnych szałasów - "aby pokolenia wasze wiedziały, że w szałasach kazałem mieszkać synom izraelskim, gdy wyprowadziłem ich z ziemi egipskiej"(Księga Kapłańska 23,42).
+ więcej
Dokładnie 10 dnia po Rosz Haszana rozpoczyna się najważniejsze żydowskie święto - Jom Kipur, zwany też Dniem Pojednania. Okres pomiędzy Nowym Rokiem a Jom Kipur jest nazywany Jamim Noraim - Groźne Dni. W tym roku Jom Kipur rozpocznie się wieczorem 22 września.
+ więcej
Po zachodzie słońca w niedzielę, 13 września rozpocznie się Nowy Rok Żydowski - 5776. Jak obchodzimy powitanie kolejnego roku?
+ więcej
2 września grupa naszych wolontariuszy - The Machers - jedzie do Izraela. Dla wielu z nich to będzie pierwsze spotkanie z Erec Israel. Warsztaty, spotkania i zwiedzania pozwolą im poznać kraj i ludzi. Życzymy im owocnego i pełnego inspiracji pobytu!
+ więcej
czytaj wszystkie
Za dwa miesiące rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Ale w kwietniu i maju mamy dla Was w Chederze kilka pięknych wydarzeń, które przygotują Was do Festiwalu.
+ więcej
The Machers zapraszają na warsztaty kreatywne z Natalią Martini, autorką projektu Bronowickiego Archiwum Społecznego, która pokaże nam jak samodzielnie stworzyć społeczne archiwum fotograficzne.
+ więcej
Ruszamy z nowym programem! Przed nami 6. urodziny Cheder Cafe. A w marcu - cykl bardzo ciekawych wydarzeń różnej maści.
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót