Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
W miniony wtorek odbyła się ceremonia wręczenia Marki Radia Kraków za rok 2014. Jesteśmy jednymi z laureatów tej nagrody - bardzo nam miło tym bardziej, że Radio Kraków będzie jednym z patronów medialnych 25. edycji FKŻ!
+ więcej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem jubileuszową 25. edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej. "Pan Prezydent pragnie w ten sposób podkreślić jubileuszowy charakter Festiwalu oraz wyrazić uznanie organizatorom, którzy potrafili uczynić z tego przedsięwzięcia wyjątkowe miejsce spotkań z przebogatą kulturą żydowską." - pisze w swoim liście Sławomir Rybicki, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
+ więcej
Być Macherem to samo dobro! Można współtworzyć największy na świecie Festiwal Kultury Żydowskiej, działać w Chederze, brać udział w różnorakich akcjach na rzecz społeczności lokalnej i nauczyć się bardzo wielu nowych rzeczy - bo wolontariat FKŻ trwa cały rok! Dołączcie do grona Machersów - wszechmogących wolontariuszy FKŻ!
+ więcej
Kazimierz - żydowska dzielnica Krakowa - była i jest nie tylko ważnym punktem odniesienia dla naszego festiwalu, ale też naszym domem. Dlatego też chcemy stworzyć album naszej kazimierskiej rodziny - naszych sąsiadów, przyjaciół, znajomych - tych wszystkich, którzy stworzyli niepowtarzalny charakter tej dzielnicy. Każdy z Was może mieć swoje strony w tym albumie - zapraszamy!
+ więcej
Za nami kilka pierwszych miesięcy realizacji projektu 'Zmaluj to!' - finansowanego ze środków EOG w ramach programu 'Obywatele dla demokracji', którego celem jest usunięcie mowy nienawiści z murów Kazimierza i Podgórza, a także stworzenie podręcznika dobrych praktyk oraz wyszkolenie młodzieży, aby wiedziała, co można zrobić z antysemickimi graffiti na ścianach. Pierwsze tygodnie minęły na szkoleniu Macherów, którzy są realizatorami projektu - zobaczcie, co robili.
+ więcej
czytaj wszystkie
Stwórzmy razem Album Rodzinny - fotograficzną opowieść o Kazimierzu w oparciu o prawdziwe rodzinne zdjęcia! Włączcie się do akcji i podzielcie się fotografiami z życia Kazimierza! Spotkanie organizacyjne: 17 grudnia 2014, godz. 18.00.
+ więcej
Zapraszamy na chanukowe warsztaty nowego designu żydowskiego. 18 grudnia, czwartek, godz. 18.00
+ więcej
Raphael Roginski wraca do Chederu ze swoim najnowszym projektem muzycznym. 28 listopada, godz. 20.00
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót