Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Decyzją Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, nasi przyjaciele z Friends of the Cracow Jewish Culture Festival zostaną odznaczeni odznaką Honoris Gratia w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców. Już w najbliższą niedzielę w Filadelfii z rąk Wiceprezydent Magdy Sroki otrzymają ją: Zygmunt Rolat, Leon i Sandy Kopyt, Susan i Mark Hofkin, Michael Sztejnberg oraz Frank London. Gratulujemy i dziękujemy za wielkie serce!
+ więcej
Z okazji Dnia Dziecka mamy dla Was specjalną propozycję - przez dwa dni: 1 i 2 czerwca kupujcie bilety na festiwalowe koncerty oraz karnety koncertowe w cenach ulgowych - bez względu na to, ile macie lat. To prezent dla Waszych inner children! Ale najpierw przeczytajcie o warunkach tej promocji.
+ więcej
Przygotowania do jubileuszowej edycji FKŻ trwają pełną parą. Jednym z projektów, jakie przygotowaliśmy dla Was, Waszych przyjaciół, dla Kazimierza - będzie publiczna Czytelnia. Zapraszamy Was do współtworzenia jej księgozbioru - 30 maja w Chederze będziecie mogli przekazać nam książki, którymi chcielibyście podzielić się z innymi. Zapraszamy!
+ więcej
Muzyka - dobra muzyka - była od początku wizytówką krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej. Jubileuszowa edycja połączy współczesne brzmienia i najważniejsze naszym zdaniem projekty z minionych 24 edycji FKŻ.
+ więcej
23 maja wieczorem rozpocznie się Święto Tygodni, czyli Szawuot, obchodzone na pamiątkę ofiarowania Mojżeszowi Tory na górze Synaj. Radosnego Szawuot!
+ więcej
czytaj wszystkie
Za dwa miesiące rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Ale w kwietniu i maju mamy dla Was w Chederze kilka pięknych wydarzeń, które przygotują Was do Festiwalu.
+ więcej
The Machers zapraszają na warsztaty kreatywne z Natalią Martini, autorką projektu Bronowickiego Archiwum Społecznego, która pokaże nam jak samodzielnie stworzyć społeczne archiwum fotograficzne.
+ więcej
Ruszamy z nowym programem! Przed nami 6. urodziny Cheder Cafe. A w marcu - cykl bardzo ciekawych wydarzeń różnej maści.
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót