Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
Choć znaliśmy go krótko, ta przyjaźń wiele dla nas znaczyła. Pomógł nam lepiej zrozumieć Kazimierz i zrealizować na nim kilka ważnych dla nas projektów. Festiwalowy mural na jego kamienicy przy placu Bawół będzie widomym znakiem naszej o nim pamięci. Dziękujemy Panie Józefie!
+ więcej
Wczoraj w Los Angeles w wieku 91 lat zmarł Theodore Bikel - ikona muzyki żydowskiej, wielki przyjaciel festiwalu. Niech dusza jego będzie związana węzłem życia.
+ więcej
25. Festiwal Kultury Żydowskiej przeszedł już do historii. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w trakcie tej jubileuszowej edycji, którzy wsparli jego realizację oraz artystom, wykładowcom, instruktorom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i pokazali Wam nowe oblicze Kwartału Kazimierz. Dziękujemy bardzo! Thank you! Toda raba!
+ więcej
Zapraszamy na internetowe transmisje z koncertu 'Szalom na Szerokiej'. Dla odbiorców w Polsce będą one dostępne jedynie na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego, koproducenta transmisji. Za granicą - na platformie AJC TV. Zapraszamy! A już w niedzielę o 23.00 relacja z koncertu w TVP2! Zapraszamy!
+ więcej
Już w najbliższą sobotę zapraszamy od godziny 18.00 na największy koncert muzyki żydowskiej - Szalom na Szerokiej. Zobaczcie, którędy będzie można wejść na koncert, które ulice będą zamknięte dla ruchu pieszych, a także zapoznajcie się z regulaminem koncertu.
+ więcej
czytaj wszystkie
Za dwa miesiące rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Ale w kwietniu i maju mamy dla Was w Chederze kilka pięknych wydarzeń, które przygotują Was do Festiwalu.
+ więcej
The Machers zapraszają na warsztaty kreatywne z Natalią Martini, autorką projektu Bronowickiego Archiwum Społecznego, która pokaże nam jak samodzielnie stworzyć społeczne archiwum fotograficzne.
+ więcej
Ruszamy z nowym programem! Przed nami 6. urodziny Cheder Cafe. A w marcu - cykl bardzo ciekawych wydarzeń różnej maści.
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót