Facebook
Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
2 września grupa naszych wolontariuszy - The Machers - jedzie do Izraela. Dla wielu z nich to będzie pierwsze spotkanie z Erec Israel. Warsztaty, spotkania i zwiedzania pozwolą im poznać kraj i ludzi. Życzymy im owocnego i pełnego inspiracji pobytu!
+ więcej
Jubileuszowa edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie poświęcona była Kwartałowi - zarówno Kazimierzowi, jak i innym żydowskim dzielnicom na świecie. 176 wydarzeń w programie głównym, niemalże 30 000 gości z całego świata, 168 artystów, 64 wolontariuszy, 123 akredytowanych dziennikarzy i 430 informacji w mediach - ta statystyka nie oddaje jednak wspaniałej energii, jaka po raz kolejny zagościła na Kazimierzu dzięki FKŻ.
+ więcej
Pomimo, że festiwal już się zakończył, wciąż możecie oglądać koncerty, jakie odbyły się w synagodze Tempel. Zapraszamy!
+ więcej
Najstarszy izraelski dziennik Haaretz pisze o jubileuszowej edycji FKŻ, zwracając uwagę na zmiany na Kazimierzu i w społeczności żydowskiej, jakie festiwal zapoczątkował i stymulował. Zapraszamy do lektury.
+ więcej
Choć znaliśmy go krótko, ta przyjaźń wiele dla nas znaczyła. Pomógł nam lepiej zrozumieć Kazimierz i zrealizować na nim kilka ważnych dla nas projektów. Festiwalowy mural na jego kamienicy przy placu Bawół będzie widomym znakiem naszej o nim pamięci. Dziękujemy Panie Józefie!
+ więcej
czytaj wszystkie
Za dwa miesiące rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Ale w kwietniu i maju mamy dla Was w Chederze kilka pięknych wydarzeń, które przygotują Was do Festiwalu.
+ więcej
The Machers zapraszają na warsztaty kreatywne z Natalią Martini, autorką projektu Bronowickiego Archiwum Społecznego, która pokaże nam jak samodzielnie stworzyć społeczne archiwum fotograficzne.
+ więcej
Ruszamy z nowym programem! Przed nami 6. urodziny Cheder Cafe. A w marcu - cykl bardzo ciekawych wydarzeń różnej maści.
+ więcej
czytaj wszystkie
^ powrót